Komentāri
Latvijas jūrnieks no Daļņij Vostok: Tas, ka izglābāmies, ir brīnums
Foto: LETA

Tas, ka izglābāmies, ir brīnums, tā pēc atgriešanās Latvijā atzīst viens no kuģa ”Daļņij Vostok” nogrimšanu pārdzīvojušajiem Latvijas jūrniekiem Nikolajs Kudenko. ”Kaut ko vairāk atcerēties gan vairs nevēlos,” norāda Nikolajs.

Kuģa mehāniķis Nikolajs un zvejas meistars Fjodors Latvijā atgriezās vakar vakarā ar lidmašīnas reisu Maskava–Rīga. Abi piedzīvoja emocionālu atkalredzēšanos ar tuviniekiem, svētdien vakarā vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

Nikolajs neslēpj, ka izglābšanās ledainajos ūdeņos ir smags pārdzīvojums, tāpēc atgriezties mājās ir vēl jo lielāks prieks.

Pēc kuģa nogrimšanas izskanēja vairākas versijas, kāpēc tā noticis, tostarp saskriešanās ar aisbergu, kapteiņa kļūda un slikts kuģa tehniskais stāvoklis. Nikolajs jau tagad izslēdz versiju par slikto stāvokli. Pēc viņa norādītā, kuģis bija labā darba kārtībā un nekādu tehnisku problēmu tam nebija.

Nikolajs uz nu jau nogrimušā tralera bija strādājis 15 gadus. Viņš tur veica mehāniķa pienākumus, kad tā mastā bija vēl Latvijas karogs un tā nosaukums bija ”Stende”. Pēc izglābšanās izrādījās, ka, pašam to nezinot, Nikolajs pēdējos mēnešus, kopš uz kuģa bija pacelts Krievijas karogs, ir strādājis nelikumīgi. Visiem ārvalstniekiem, kuri bija nodarbināti uz tralera Daļņij Vostok, Krievijas amatpersonas piemēroja 2000–5000 rubļu jeb 30-80 eiro lielu naudas sodu. Tiesa, pretēji Krievijas kolēģiem, Latvijas jūrnieku reģistrā uzskata, ka abi Latvijas pilsoņi uz kuģa strādājuši likumīgi.

Uz kuģa Daļņij Vostok nogrimšanas brīdī strādāja trīs jūrnieki no Latvijas. Nikolajam un Fjodoram izdevās izglābties, bet trešais jūrnieks noslīka.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl