Komentāri
Latvijas jubilejas priekšvakarā LNT īpašs dokumentāls stāsts – Latvieši Amerikā. 5 noveles
LNT

Latvijas 98. jubilejas priekšvakarā, 17. novembrī, plkst. 21.10 kanālā LNT būs skatāms Latvijas faili cikla ietvaros Kristīnes Garklāvas veidots dokumentāls stāsts par Amerikā dzīvojošiem latviešiem, kuri spējuši nest Latvijas vārdu tālu aiz mūsu valsts robežām.

Latvieši Amerikā. 5 noveles kopā savijusi dažādus latviešu likteņus un stāstus. Amerikas Savienotās valstis savulaik pulcējušas tos, kas Latviju bijuši spiesti pamest un doties bēgļu gaitās.

Daudziem sapnis par atgriešanos Latvijā palicis Amerikā. Citi ir atgriezušies mājās, vēl citi, dzīvojot Amerikā, turpina domāt par dzimteni un palīdz tai esot tur.

Vēl citiem Amerika šobrīd ir vieta, kur var piepildīt sapņus. Kā Kalifornijas štatā klājas komponistei Lolitai Ritmanei, filmu producentam Artūram Rūsim, jau pieminētajam animatoram Kārlim Smiltenam un daudziem citiem – par to īpašā stāstā patriotu nedēļā.

Foto

Latvieši Amerikā. 5 noveles autore, 900 sekundes moderatore un žurnāliste Kristīne Garklāva:

Darbs pie šīs filmas bija un ir ļoti interesants, jo tik dažādi ir latviešu ceļi pasaulē. Un šī filma ir kārtējais pierādījums tam, cik mēs visi esam saistīti. Uzrunājot vienu cilvēku, tas kā dzimtas koks aizved pie nākamā. Viens stāsts papildina citu. Filmējot Amerikā, bija ļoti daudz skaisti un emocionāli mirkļi – to arī centīsimies izstāstīt filmā.

Latvieši Amerikā. 5 noveles 17. novembrī plkst. 21.10 LNT un TVPlay.

Lasi vēl