Latvijas jaunieši ārzemēs visbiežāk studē jurisprudenci

0 Komentāru
Latvijas jaunieši ārzemēs visbiežāk studē jurisprudenci
LETA

Ik gadu ap pieciem tūkstošiem Latvijas jauniešu dodas studēt uz ārzemēm. Visbiežāk šo iespēju izmanto tie, kuriem interesē uzņēmējdarbība un jurisprudence.

Taču pēdējos gados jauniešiem interesē arī jomas, ko Latvijā apgūt gandrīz nevar – piemēram, modes bizness un dejošana. Populārākie galamērķi ir Eiropas Savienības valstis, daudz retāk Amerikas Savienotās valstis un Austrālija.

Baltic Council for Internation Education vecākā izglītības konsultante Ilze Folkmane norāda: “Ir valstis, kur izglītība ir bez maksas, piemēram, Dānija, kurā ir ļoti daudz Latvijas studentu. Ja runa ir par Lielbritāniju, tad Skotijā ES studentiem mācības ir bez maksas. Piemēram, Nīderlandē tā ir pietuvināta mūsu mācību maksai. Tas ir šogad tur būs 1984 eiro gadā, kas ir tas, ko Latvijas universitātes parasti prasa. Savukārt Lielbritānijā mācību maksa ir 9000 mārciņu gadā. Tie ir griesti, ko tā mācību maksa var sasniegt, un lielākā daļa universitāšu pieturas pie tiem griestiem”.

Lai iestātos ārzemju augstskolā, jāiesniedz virkne dokumentu un svarīgākais – angļu valodas zināšanas apliecinošs starptautisks tests.

Video

0 Komentāru