Latvijas Igauņu biedrība sašutusi, ka Āgenskalna tirgus nojaukšanas darbos nojaukta arī viņiem piederoša sēta

0 Komentāru

Liela jezga izcēlusies Rīgā, Āgenskalnā, kur turpinās vietējā tirgus nojaukšana. “TV3 Ziņas” jau vēstīja, ka ar notiekošo neapmierināti daudzi šā Rīgas mikrorajona iedzīvotāji.

Tagad tirgus nojaukšanas darbi nepatīkami pārsteiguši arī turpat blakus esošo Latvijas Igauņu biedrību. Līdz ar vecajiem kioskiem pašvaldība nojaukusi arī daļu betona žoga, kas apjož biedrības namu un ko igauņi uzskata par savu īpašumu.

Latvijas Igauņu biedrībai trešdien, 28. martā, bija nepatīkams pārsteigums. Tās īpašumā esošajā teritorijā līdz ar Āgenskalna tirgus nojaukšanas darbiem nojaukta arī daļa viņiem piederošās betona sētas, kas tirgu norobežoja no biedrības teritorijas.

Pie šīs sētas bija pieslietas būdiņas tirgus pusē, un to demontāžas laikā apzināti vai netīšām līdzi paķerta arī daļa sētas. Biedrība ir pārliecināta, ka sēta atrodas tās teritorijā, tāpēc šīs konstrukcijas nojaukšana būtu jāsaskaņo.

Ceturtdien biedrības pagalmā, Nometņu ielā 62, bija pulcējušies gan žurnālisti, gan izsauktā pašvaldības policija, gan citi interesanti, lai gūtu skaidrību par notikušo. Ceturtdien būvvalde jau bija atsaucīga, un priekšpusdienā ieradās būvinspektors.

Policistu pavadībā viņš devās uz tirgu, lai pārliecinātos par situāciju. Tālāk sākās plašas diskusijas, kas atgādināja bēdīgi slaveno stāstu par “māju-kuģi”, proti, tika spriests, vai nojauktā konstrukcija vispār ir sēta.

Būvvaldes pārstāvis solīja pārbaudīt visu dokumentāciju un skatīties, ko var darīt lietas labā. Igauņu biedrība var cerēt uz nojauktā sētas posma atjaunošanu vai jauna žoga izbūvi.

Jau vēstīts, ka slēgtajā Āgenskalna tirgū demontē pretlikumīgi uzceltos kioskus, bet par sakņu paviljona likteni amatpersonas nespēj vienoties.

0 Komentāru