Komentāri
Latvijas iedzīvotājus visvairāk satrauc notikumi Ukrainā un eiro vērtības krišanās

Šajā gadā aizritējuši tikai trīs mēneši, bet tajos jau notikuši daudzi, jāatzīst, arī smagi notikumi. Kādi no tiem Latvijas sabiedrībai bijuši būtiskākie? Kuri notikumi visvairāk satrauc mūs? Pētījumu aģentūra sadarbībā ar LNT rīta raidījumu 900 sekundes interneta aptaujā lūdza skaidrot, kuri tad ir Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem būtiskākie notikumi.

Kā pats sāpīgākais Latvijas iedzīvotājiem ir notiekošais Ukrainā – 73% šo krīzi uzskata kā svarīgāko notikumu šajā gadā. Nākamā ir eiro vērtības krišanās – par to satraukts ir katrs trešais (36%) iedzīvotājs Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā trešā būtiskā lieta tiek minēta pāreja uz brīvo elektrības tirgu (35%). Atgādināšu, ka tādēļ elektrības izmaksas visiem ir lielākas.

Kā citi svarīgi šā gada notikumi minēti Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova nošaušana (30%) un Latvijas sportistu sasniegumi starptautiskās sacensībās (30%).

Tālāk nozīmīguma ziņā ierindoti: Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē (24%), Parīzes terorakts un tā sekas (23%), kā arī nelaimes gadījumi tepat Latvijā (piemēram, sagruvusī māja Rīgā; kūlas ugunsgrēki, traģikas avārijas u. tml.) (17%) un Latvijas prezidenta amata kandidātu meklēšana (13%).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl