Latvijas iedzīvotājus satrauc augošās elektrības un apkures cenas

1 komentārs
Latvijas iedzīvotājus satrauc augošās elektrības un apkures cenas
FOTO: LETA

Kā liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti, izvērtējot, kura enerģētikas galaprodukta sadārdzināšanās iedzīvotājus uztrauc visvairāk, rīdzinieki (42%) ievērojami biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji norādījuši uz apkures cenām.

Turpretī citu pilsētu (32%) un lauku (58%) iedzīvotāji atzinuši, ka viņiem vislielāko satraukumu rada elektrības sadārdzināšanās. Tāpat gandrīz katrs piektais (21%) pilsētnieks izteicis satraukumu arī par degvielas cenu kāpumu.

Tikmēr lūgti norādīt svarīgākās ar enerģētiku saistītās problēmas Latvijā, kā rīdzinieki (76%), tā arī lauku (83%) un citu pilsētu iedzīvotāji (80%) visbiežāk minējuši enerģijas gala produktu cenas.

Jāpiebilst, ka rīdzinieki biežāk nekā citi Latvijas iedzīvotāji pauduši viedokli, ka uzmanības vērtas ir arī tādas enerģētikas problēmas kā atkarība no enerģijas resursu piegādātājiem citās valstīs (50%) un ar enerģijas ražošanas procesu saistītās ekoloģijas problēmas (27%).

Tikmēr lauku iedzīvotāji norādījuši, ka, viņuprāt, nopietna problēma ir arī enerģijas nelietderīgs patēriņš (44%).

Atbildot uz jautājumu, kas pašreizējā situācijā būtu jādara Latvijai, lai risinātu ar enerģētiku saistītās problēmas, vislielāko atbalstu guvis viedoklis par alternatīvo enerģijas ieguves avotu (saule, vējš, biomasa u.c.) attīstīšanu.

Turklāt biežāk nekā citi respondenti šo viedokli pauduši lauku iedzīvotāji (62%). Kā risinājumu enerģētikas problēmām lauku iedzīvotāji minējuši arī citu naftas produktu piegādātāju izmantošanu (40%).

Tikmēr rīdzinieku vidū valda uzskats, ka situācija uzlabotos, ja tiktu uzcelta elektrostacija, kurā kā izejviela tiktu izmantota gāze (36%). Tāpat rīdzinieki (15%) biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji uzskata, ka atbildi enerģētikas problēmām varētu sniegt pieslēgšanās zem Baltijas jūras būvētajam gāzes vadam.

Savukārt daļa citu pilsētu iedzīvotāju (17%) ar līdzīgi domājošiem rīdziniekiem (17%) vienojušies viedoklī, ka Latvijai būtu jāvienojas ar pārējām Baltijas valstīm un jāuzsāk jaunas atomelektrostacijas būvniecība.

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    +1 +1 0

    Homērs Simpsons

    Nu ilgi nav jagaida lidz pacelsies gazes cenas Sai valsti netiek domats lai lielakai tautas dalai uzlabotos dzives limenis bet gan lai uzvaritos kads kamerad gensse .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl