Komentāri

Latvijas iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi šobrīd vairs nepieaug, tā liecina jaunākie SKDS aptaujas dati. Eksperti secina, ka neapmierinātības pieauguma iemesls varētu slēpties katra maciņa saturā. 

Pēc trīs gadu kāpuma iedzīvotāju vērtējums šogad par savu dzīvi kļuvis pesimistiskāks. SKDS indekss liecina, ka iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi samazinājusies.

Šogad jūlijā aptaujātie iedzīvotāji savu apmierinātību ar dzīvi 10 ballu skalā novērtējuši ar 6,48. Salīdzinot ar 2013.gadu, indeksa vērtība samazinājusies, tomēr joprojām ir augstāka nekā par trekno gadu uzskatītajā 2007.gadā.

Tas ir signāls, ka iedzīvotāji vairs neizjūt tādu labklājības pieaugumu, kādu uzrāda statistikas dati.

Privāto finanšu pētniece Adriana Kauliņa apmierinātības kritumus skaidro ar to, ka pozitīvās izmaiņas tautsaimniecībā ne katrs iedzīvotājs ir paguvis izjust savā maciņā. Papildu satraukumu radījis politiskais fons.

Arī SKDS aptaujā viens no būtiskiem aspektiem, kas nosaka cilvēku apmierinātību ar dzīvi, ir ienākumu līmenis.

Apmierinātākie ar savu dzīvi ir jaunieši vecumā līdz 24 gadiem. Vērtējot pēc nodarbošanās, skolēni un studenti ir apmierinātāki nekā vadītāji, savas jomas speciālisti un ierēdņi. Paši neapmierinātākie ar savu dzīvi Latvijā ir meklējami starp bezdarbniekiem. Sasniegt pilnīgu apmierinātību sabiedrībā ir teju neiespējami, tomēr Latvijā apmierinātības ar dzīvi līmenis ir viens no zemākajiem pasaulē, un pat Āfrikā ir valstis, kur šajā ziņā dzīvo labāk.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl