Latvijas iedzīvotāju skats nākotnē aizvien pesimisma aptumšots

Komentāri
Latvijas iedzīvotāju skats nākotnē aizvien pesimisma aptumšots
FOTO: LETA

Latvijas iedzīvotāju vērtējums par tagadni un arī nākotni aizvien ir iestidzis pesimisma purvā, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Prognožu rādītāji turpina kristies, vērtējot gan pašreizējo ekonomikas stāvokli, gan skatījumu par ekonomikas stāvokļa attīstību.

Nedaudz uzlabojies ir pašreizējā ģimenes materiālā stāvokļa vērtējums, vērtējums par darba izredzēm un valdības darba vērtējums martā, kas gan nemaina to, ka arī šiem kritērijiem kopumā joprojām saglabājas negatīvs indekss.

Kā apliecina pētījuma rezultāti, visbūtiskākais kritums (-5 punkti) vērojams Latvijas ekonomikas stāvokļa izmaiņu vērtējumā.

Saskaņā ar aptaujas datiem mēneša laikā tas samazinājies no -17 līdz -22 punktiem.

Savukārt otrs lielākais kritums fiksēts iedzīvotāju vērtējumā par kopējās situācijas attīstību Latvijā – indekss krities no -21 punkta februārī uz -25 punktiem martā. Par diviem punktiem uz leju noslīdējis arī pašreizējā ekonomikas stāvokļa vērtējums.

Neliels kāpums par +2 indeksa punktiem bijis divās kategorijās, kuras ilgstoši piedzīvojušas viszemākās pozīcijas sabiedrības skatījumā.

Kopš februāra nedaudz uzlabojies ir vērtējums par iespējām Latvijā atrast labu darbu (no -41 februārī uz -39 punktiem martā). Tādu pašu sabiedrības vērtējumu guvis valdības darbs, kas tāpat kā skatījums par darba atrašanas iespējām pakāpies no -41 uz -39 punktiem.

Tikmēr nemainīgs indekss (+6 punkti) saglabājies sabiedrības prognozēs par sava ģimenes materiālā stāvokļa attīstību pēc gada.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl