Komentāri
Latvijas iedzīvotāju prognozes par nākotni kļūst arvien pesimistiskākas, secināts pētījumā
FOTO: LETA

Pēc nelielā uzlabojuma, kas bija vērojams sabiedrības noskaņojuma indikatoros – gan tagadnes un nākotnes, gan arī pašreizējās ekonomiskās situācijas, tās izmaiņu un attīstības prognožu vērtējumā –, rādītāji atkal fiksē nedaudz kritiskāku noskaņojumu, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Neliels pieaugums manāms vien vērtējumā par kopējās situācijas attīstību un Latvijas ekonomikas stāvokļa attīstības prognozēm.

Kā apliecina jaunā pētījuma rezultāti, iedzīvotāji savās prognozēs kļuvuši pesimistiskāki. Lai gan kritums nav būtisks, par diviem punktiem noslīdējis gan Latvijas ekonomikas stāvokļa vērtējuma, gan arī Latvijas ekonomikas stāvokļa izmaiņu virziena indekss.

Lai gan par punktu augstākas, aizvien negatīvas ir Latvijas iedzīvotāju prognozes ekonomikas stāvokļa izmaiņām pēc gada.

Joprojām kritisks skats Latvijas iedzīvotājiem bijis, arī vērtējot pašreizējo ģimenes materiālo stāvokli. Tāpat kā mēnesi iepriekš, tas saglabājis -10 punktu vērtējumu.

Lai gan salīdzinoši pozitīvas, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi kritumu piedzīvojušas arī ģimenes stāvokļa attīstības prognozes. To indekss pasliktinājies no +9 punktiem janvārī uz +6 februārī. Turklāt kritiskāk nekā pirms mēneša novērtētas arī iespējas atrast darbu Latvijā.

Darba izredžu vērtējuma indekss februārī samazinājies no -39 līdz -41. Tieši tikpat zemu vērtējuma indeksu (-41 punktu) izpelnījies valdības darbs, kas šādu novērtējumu saņēma arī iepriekšējā mēnesī.

Savukārt DNB Latvijas barometra otrajā daļā noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par jautājumiem, kas veltīti mājokļa tematam. Aptaujas ietvaros izzināts iedzīvotāju viedoklis par apmierinātību ar savu pašreizējo mājokli, galvenajiem kritērijiem mājokļa iegādē, iespējām apmaksāt sava mājokļa uzturēšanu, vērtējumu par piedāvājumu mājokļu tirgū, prognozēm par nekustamo īpašumu tirgu, hipotekāro kredītu pieejamību u.c.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl