Komentāri
Latvijas iedzīvotāju bažas par iespējamajiem kara draudiem gada laikā desmitkāršojušās
FOTO: LETA

Baltijas valstīs ievērojami palielinājušās bažas par kara draudiem. Visvairāk satraukti ir Latvijas iedzīvotāji. Tā liecina šodien publiskotie starptautiska pētījuma dati. Ekspertu vērtējumā šāds sabiedrības noskaņojums ir saprotams un tajā ir jāieklausās politiķiem, lai tiktu pieņemti lēmumi, kas vairo drošības izjūtu.

Vēl pirms gada vien reto Baltijas valstīs uztrauca kara draudi. Saskaņā ar respektablās starptautiskās pētījumu kompānijas Nielsen aptauju, bažas par karu 2014. gada sākumā Igaunijā bija trīs procentiem iedzīvotāju, Latvijā četriem procentiem, bet Lietuvā diviem procentiem aptaujāto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad situācija ir būtiski mainījusies. Iedzīvotāju skaits, kas ir nobažījies par karu Igaunijā sasniedzis 24%, Lietuvā 21%, bet Latvijā pat 32%.

Mūsu valsts iedzīvotājus kara draudi uztrauc vairāk par veselību, mājsaimniecības rēķiniem, nodarbinātību, bērnu izglītību un valsts ekonomiku.

Turpinoties Krievijas agresīvajai uzvedībai, ievērojamu satraukuma palielināšanos par saprotamu sauc ārpolitikas eksperts Māris Cepurītis. Viņaprāt, šādam sabiedrības noskaņojumam ir jāpalīdz NATO valstīm mobilizēties, stiprinot drošību un politiķiem ir jāizdara secinājumi no aptaujas datiem.

Bažu palielināšanās par kara draudiem nepārsteidz arī Nacionālās drošības komisijas vadītāju Solvitu Āboltiņu, jo Krievijas agresija Ukrainā daudziem liek aizdomāties, vai Latvija nav nākamā? Tomēr viņa uzsver, lai cik neprognozējams var būt Kremlis, Latvija ir drošībā, jo to sargā NATO.

Lai stiprinātu valsts drošību, izdevumu palielināšana aizsardzībai valdība ir atzinusi par galveno prioritāti nākamā gada valsts budžetā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl