Komentāri
Latvijas iedzīvotāju bažas par iespējamajiem kara draudiem gada laikā desmitkāršojušās
FOTO: LETA

Baltijas valstīs ievērojami palielinājušās bažas par kara draudiem. Visvairāk satraukti ir Latvijas iedzīvotāji. Tā liecina šodien publiskotie starptautiska pētījuma dati. Ekspertu vērtējumā šāds sabiedrības noskaņojums ir saprotams un tajā ir jāieklausās politiķiem, lai tiktu pieņemti lēmumi, kas vairo drošības izjūtu.

Vēl pirms gada vien reto Baltijas valstīs uztrauca kara draudi. Saskaņā ar respektablās starptautiskās pētījumu kompānijas Nielsen aptauju, bažas par karu 2014. gada sākumā Igaunijā bija trīs procentiem iedzīvotāju, Latvijā četriem procentiem, bet Lietuvā diviem procentiem aptaujāto.

Tagad situācija ir būtiski mainījusies. Iedzīvotāju skaits, kas ir nobažījies par karu Igaunijā sasniedzis 24%, Lietuvā 21%, bet Latvijā pat 32%.

Mūsu valsts iedzīvotājus kara draudi uztrauc vairāk par veselību, mājsaimniecības rēķiniem, nodarbinātību, bērnu izglītību un valsts ekonomiku.

Turpinoties Krievijas agresīvajai uzvedībai, ievērojamu satraukuma palielināšanos par saprotamu sauc ārpolitikas eksperts Māris Cepurītis. Viņaprāt, šādam sabiedrības noskaņojumam ir jāpalīdz NATO valstīm mobilizēties, stiprinot drošību un politiķiem ir jāizdara secinājumi no aptaujas datiem.

Bažu palielināšanās par kara draudiem nepārsteidz arī Nacionālās drošības komisijas vadītāju Solvitu Āboltiņu, jo Krievijas agresija Ukrainā daudziem liek aizdomāties, vai Latvija nav nākamā? Tomēr viņa uzsver, lai cik neprognozējams var būt Kremlis, Latvija ir drošībā, jo to sargā NATO.

Lai stiprinātu valsts drošību, izdevumu palielināšana aizsardzībai valdība ir atzinusi par galveno prioritāti nākamā gada valsts budžetā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl