Latvijas iedzīvotājiem veselības aprūpe rūp vairāk nekā zinātne

0 Komentāru
Latvijas iedzīvotājiem veselības aprūpe rūp vairāk nekā zinātne

Vairāk nekā puse jeb 62% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka turpmāko 15 gadu laikā veselības aprūpei jābūt vienai no galvenajām zinātnes un tehnoloģiju inovāciju prioritātēm, liecina jaunākā Speciālā Eirobarometra dati.

Veselības aprūpei seko darba vietu radīšana, kuru kopumā par vienu no galvenajām prioritātēm uzskata 53% Latvijas iedzīvotāju.

Tomēr par pašu pirmo zinātnes un tehnoloģiju inovāciju prioritāti ceturtā daļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju uzskata darba vietu radīšanu, bet veselības aprūpi par tādu uzskata 22%.

Visaugstākais atbalsts Eiropas Savienībā (ES) veselības aprūpei kā vienai no prioritātēm ir Spānijā – 69%, bet zemākais Vācijā – 43%. Par darba vietu radīšanu kā vienu no prioritātēm visvairāk ES uzskata Kipras iedzīvotāji – 69%, bet zemākais atbalsts ir Nīderlandē – 26%.

Vidējais rādītājs ES par to, ka turpmāko 15 gadu laikā zinātnei un tehnoloģiju inovācijām par vienu no prioritātēm jāizvirza veselības aprūpe, ir 55%, bet par darba vietu radīšanu kā vienu no prioritātēm uzskata 49%.

Speciālā Eirobarometra aptauja veikta no 2014. gada 14. līdz 26. jūnijam 28 Eiropas Savienības valstīs. Klātienē savā dzimtajā valodā aptaujāti 27 910 respondenti no dažādām sociālām un demogrāfiskām grupām. Aptauju veica “TNS Opinion”.

0 Komentāru