Komentāri
Latvijas iedzīvotāji vienai Ziemassvētku dāvanai plāno atvēlēt 20 eiro
FOTO: Flickr

Decembris ir svētku laiks, kas lielai daļai sabiedrības būtiski ietekmē mēneša budžetu. Kā atklāj pēc DNB bankas pasūtījuma veiktās aptaujas rezultāti, 70% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju šogad vienas dāvanas iegādei atvēlēs līdz 20 eiro.

Daļa sabiedrības šiem ikgadējiem tēriņiem gatavojas jau laikus – decembra pirmajā nedēļā, kad tika veikta aptauja, gandrīz puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzina, ka dāvanas jau daļēji ir iegādātas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Decembra sākumā visas dāvanas saviem tuviniekiem bija sarūpējuši vien 2,6% respondentu. Teju puse (48,7%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atklāja, ka dāvanas jau daļēji sarūpētas, iegādājoties tās laikus vēl pirms decembra.

Savukārt 42,4% aptaujāto atklāja, ka ļausies Ziemassvētku iepirkšanās drudzim un dāvanas iegādāsies pēdējā brīdī. Visapzinīgākie dāvanu iegādē ir latgalieši, kuri salīdzinoši biežāk nekā aptaujātie citos reģionos atzīmēja, ka dāvanas ir jau sarūpējuši. Uz pēdējo brīdi dāvanu iegādei visvairāk paļaujas Pierīgas iemītnieki. Taču 6,3% aptaujāto atzina, ka dāvanas Ziemassvētkos nedāvinās nemaz.

Kā atklāj aptaujas dati, par teju līdzvērtīgām summām tiek iegādātas dāvanas kā pieaugušajiem, tā bērniem. Populārākais budžets dāvanu iegādei ir līdz 20 eiro – šīs summas robežās dāvanas visbiežāk tiek iegādātas gan pieaugušajiem (68,9%), gan arī bērniem (60%). Katrs piektais aptaujātais dāvanas iegādei pieaugušajam vai bērnam gatavs tērēt summu no 21 līdz 50 eiro, bet lielākas summas tiek atzīmētas vien retos gadījumos. Daļai aptaujāto nav aktuāla dāvanu iegāde nedz pieaugušajiem (5,5%), nedz arī bērniem (13,7%).

Vīrieši biežāk nekā sievietes iegādājas dāvanas virs 50 eiro vērtības. Vairāk nekā citos reģionos dāvanas pieaugušajiem vērtībā līdz 20 eiro iegādājas zemgalieši (83,1%) un latgalieši (78,3%), savukārt vērtībā no 21 līdz 50 eiro – rīdzinieki (25,9%) un Pierīgas iedzīvotāji (21,3%). Arī dāvanas bērniem summā līdz 20 eiro biežāk iegādājas latgalieši (73,9%) un zemgalieši (67,8%), bet 21 līdz 50 eiro vērtībā – rīdzinieki (24,5%), vidzemnieki (24%) un kurzemnieki (23,7%).

Jautājot par biežāko norēķināšanās veidu, lai iegādātos dāvanas, katrs trešais respondents atklāj, ka lielākoties par pirkumiem norēķinās ar maksājumu karti. Katrs desmitais aptaujātais priekšroku dod skaidras naudas norēķiniem, bet vairāk nekā puse vai 55,6% respondentu atzina, ka maksājumiem izmanto gan skaidru naudu, gan arī maksājumu karti. Skaidru naudu daudz biežāk nekā sievietes izmanto vīrieši (attiecīgi 6,8% un 15,8%). Arī maksājumiem ar karti priekšroku biežāk dod vīrieši (sievietes – 28,8%, bet vīrieši – 38,6%), turpretī abus variantus biežāk izmanto sievietes (64,4%) nekā vīrieši (46,1%).

Dāvanu iegādei nereti priekšroka tiek dota arī interneta videi – Latvijas interneta veikalos preces apdāvināšanai rod 22% aptaujāto iedzīvotāju, bet ārzemju interneta vietnēs – 15,4% aptaujāto. Kopumā sievietes šo iespēju izmanto aktīvāk nekā vīrieši. Visvairāk ārzemju interneta veikalos dāvanas iegādājas rīdzinieki (20,4%), savukārt Latvijas interneta veikalu apgrozījumu visvairāk veicina Vidzemes iedzīvotāji (28%).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl