Latvijas iedzīvotāji sveic armiju tās izveides 98. gadadienā

1 komentārs

Pirmdien, 10. jūlijā, Latvijā sveic karavīrus armijas 98. gadadienā. Katru, kurš pazīst kādu karavīru, pirmdien Aizsardzības ministrija aicināja nosūtīt viņam sveicienu, bet zemessargi savu lepnumu par piederību Latvijas armijai izrādīja darbavietās, ierodoties militārajā formā tērpti.

Vienīgā privātā bruņu transportiera īpašnieks Oskars Čodors jau no 18 gadu vecuma ir zemessargs. Prasme aizstāvēt sevi, savu ģimeni un valsti ir tikai viens no atspēriena punktiem, kāpēc viņš izvēlas dienēt.

Oskars Čodors
ārrindas zemessargs

Man rūp viss, kas notiek apkārt, lai Latvijā ir miers, lai cilvēki dzīvo saticīgi un lai nekādi kaimiņi nemēģinātu pakļaut mūs…

Savukārt Ilmārs ik dienas sastopas ar augstu atbildības sajūtu un nepārtrauktu sevis pārbaudīšanu.

Ilmārs
ārrindas zemessargs

Patīk izaicinājumi un izaicināt sevi, saprast savas spējas un robežas. Līdz kādām robežām tu spēj izturēt, spēj iet, cik ilgi spēj negulēt, atrodoties mežā.

Latvijas armiju dibināja 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Ziemeļlatvijas un Dienvidlatvijas brigādes. Vēlāk tā Rīgu atbrīvoja no bermontiešiem, iezīmējot būtisku lappusi Latvijas vēsturē. Kara muzeja direktore norāda, ka šo dienu vajadzētu uztvert kā apvienošanās un karavīru dienu.

Aija Fleija
Kara muzeja direktore

Nozīmīga diena – jā, bet ne dzimšanas diena.

Toreiz Latvijas armijā dienēja mazliet vairāk nekā 24 tūkstoši karavīru, taču šobrīd tie ir 13 000. Karavīrus sveic arī Latvijas iedzīvotāji.

Toms Patrusevičs
Latvijas izlases snovbordists

Lai jūs vienmēr esat stipri un vareni, lai neviens nestāv jūsu ceļā.

Aizsardzības ministrija aicina vēl pasteigties apsveikt Latvijas karavīrus ne tikai klātienē, bet arī sociālajos tīklos un telefoniski.