Latvijas iedzīvotāji šogad datorspēlēm iztērējuši 22 miljonus eiro

1 komentārs

Datorspēles kļuvušas par vienu no populārākajiem Latvijas iedzīvotāju izklaides veidiem – ar katru gadu dažādām mobilajām, tiešsaistes un video spēlēm tiek atvēlēts vairāk naudas, un šogad tie ir jau 22 miljoni eiro.

Vienlaikus gan aug arī no spēlēm atkarīgo cilvēku skaits.

22 miljoni eiro iztērēti gada pirmajos desmit mēnešos – tik daudz ir samaksāts par spēļu lejupielādi, dažādām papildierīcēm un atjauninājumiem. Tiek prognozēts, ka līdz gada beigām šī summa varētu palielināties līdz 26 miljoniem. Tad tas būs par astoņiem miljoniem vairāk nekā pirms diviem gadiem.

Tik straujš pieaugums ir negaidīts pat nozares pārstāvjiem. Šādi pārdošanas radītāji tiek skaidroti ar tiešsaistes spēļu popularitāti, jo īpaši jauniešu vidū. Meklējot izklaidi, viņi visbiežāk izvēlās spēli. Un ir gatavi par to samaksāt.

Foto

”Tendence, ka vairs nav vēlmes cilvēkiem lejupielādēt kaut kādu uzlauztu versiju, dabūt šo spēli par brīvu, kas bija klasiski senāk. Bet šīs platformas piedāvā iespējas spēlēt tiešsaistē ar visiem draugiem kopā, visā pasaulē. Viņas ir ienākušas tādā līmenī, ka mēs varam uztvert, ka tas produkts, ko piedāvā, ir tā vērts, lai par viņu maksātu,” komentēja Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs.

Speciālisti ir pārliecināti: tiešsaistes platformas Latvijā ienākušas strauji un uz palikšanu. Industrijas attīstību veicina arī tas, ka tā ļauj tikt pie naudas. Piepelnīties cenšas galvenokārt jaunieši.

”Kā mēs redzam, pirmajā vietā ir ”Counter-Strike” spēle un platforma, un tur es varu dabūt dažādus priekšmetus, nazīšus un bruņas, kas ir unikāli un kurus es faktiski uzreiz varu pārdot jau par īstu naudu. 100-200 eiro par vienu virtuālo mantiņu,” stāstīja Šeļmanovs-Plešs.

Taču šādai attīstībai ir arī negatīvā puse. No datorspēļu atkarīgu cilvēku skaits katru gadu pieaug. Riska grupā – pusaudži, kuriem datorspēles var pilnībā izmainīt pasaules uztveri. Kā skaidro narkologi, datorspēles ir viegli pieejamas, bet atkarība ir ne mazāk spēcīga kā no ķīmiskām vielām.

”Tur ir visi smadzeņu tie procesi iekšā ar visu to zinātkāres apmierināšanu, ar visām tām atalgojumu sistēmām, kas mums ir mūsu smadzeņu darbības sistēmā. Jā, tas viss tur tiek skarts, protams. Kā jau pie visām atkarībām, specifiskais simptoms ir tieksme, un tad tā kļūst tāda vadoša un ieņem primāro vietu starp visām citām vēlmēm un tieksmēm,” norāda narkoloģe, psihoterapeite Venita Dave.

Ārsti saka, ka atbrīvoties no šīs kaites ir grūtāk nekā no citām atkarībām. Jo dators mūsdienu cilvēkam vienmēr ir pa rokai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl