Komentāri
Latvijas iedzīvotāji samazina skaidras naudas lietošanu, secināts pētījumā
FOTO: Flickr

Arvien vairāk pieaug to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri dod priekšroku maksājumiem ar bankas karti – jau 86% Latvijas iedzīvotāju ikdienā lielākoties norēķinās neizmantojot skaidru naudu, tā liecina Swedbank veiktā aptauja par pircēju iepirkšanās paradumiem.

Redzamāk norēķinu paradumi ir mainījušies tieši pilsētu iedzīvotāju vidū. Ja 2013. gadā skaidras naudas norēķiniem deva priekšroku 21% pilsētnieku , tad šogad to skaits ir samazinājies līdz 16%.

Visai atšķirīgi ir pircēju norēķinu paradumi atkarībā no to ienākumiem. Trešdaļa pircēju ar ienākumiem līdz 300 eiro dod priekšroku skaidras naudas norēķiniem, turpretim pircēji ar lielākiem ikmēneša ienākumiem, skaidras naudas norēķinus izvēlas ļoti reti – tikai 4% gadījumu.

Turklāt tieši pircēji ar vislielākajiem ienākumiem visbiežāk, 67% gadījumos, ir saskārušies ar situāciju, kad ir jāatsakās kaut ko iegādāties tirdzniecības vietā, kurā nav pieejami bezskaidras naudas norēķini. Iedzīvotāji ar lielākiem ienākumiem attiecīgi arī tērē vairāk un iegādājas vērtīgākus pirkumus, bet pārvietoties ar lielām skaidras naudas summām kabatā var būt gan bīstami, gan vienkārši neērti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl