Komentāri
Latvijas iedzīvotāji šajos Ziemassvētkos vēlas saņemt praktiskas dāvanas, atklāts pētījumā
Foto: F64

Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētkos un Jaunajā gadā dod priekšroku praktiskām dāvanām. Katrs ceturtais atzīst, ka gribētu saņemt ceļojumu, katrs piektais – televizoru, planšetdatoru vai datoru. Savukārt viens no desmit novērtēs iespēju apmeklēt kādu izklaides pasākumu. Tikmēr pašdarinātas dāvanas sagaida vien 8% respondentu, noskaidrots Lattelecom veiktajā Snapshots aptaujā.

Izvēloties dāvanas tuviniekiem, 33% respondentu kā svarīgāko kritēriju norāda to lietderīgumu, 29% ņem vērā tuvinieku un draugu izteiktās vēlmes, savukārt 13% dāvanas izvēlas no īpašo svētku piedāvājumiem veikalos. Vīrieši biežāk nekā sievietes atzīst, ka dāvanas svētkos nepasniedz, attiecīgi 7% un 2%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Brīvdienās aktuāla ir ne vien dāvanu pirkšana, bet arī kvalitatīva brīvā laika pavadīšana. Teju puse respondentu (49%) norāda, ka svētku brīvdienās skatās TV kanālos piedāvātās filmas par Ziemassvētku un Jaunā gada tēmu. Ģimenes pusdienas ārpus mājas bauda 42% aptaujāto, savukārt 29% iedzīvotāju dodas izklaidēties brīvā dabā. Svētkos īpaši tiek novērtēts televīzijas pakalpojumu sniedzēju piedāvātas saturs, piemēram, koncertu ieraksti, ko skatās katrs ceturtais.

“Svētkos lielākā daļa iedzīvotāju izvēlas dažādus atpūtas veidus, taču TV skatīšanās noteikti ir kļuvusi par neatņemamu brīvdienu sastāvdaļu. Tādēļ jauno tehnoloģiju loma televīzijas izvēlē kļūst arvien būtiskāka, lai skatītājs ērti un jebkurā laikā varētu izvēlēties sev vistīkamāko raidījumu, filmu vai pārraidi. Tāpat arī saturs kļūst svarīgāks par televīzijas operatoru piedāvātu kanālu skaitu,” norāda Lattelecom komercdirektors Gusts Muzikants.

Lai arī svētku laikā filmas un koncerti ir iecienītākais saturs, sievietes norāda, ka labprāt skatītos arī bērnu raidījumus, kamēr vīrieši vairāk novērtētu populārzinātniskos un sporta raidījumus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl