Komentāri

Jau pavisam drīz svinēsim Ziemassvētkus. Šajā laikā ir daudz dažādu ieradumu, ko un kā tiek svinēti svētki. Cik liela nozīme šodien Latvijas iedzīvotājiem ir baznīcai? Tas noskaidrots jaunākajā TNS aptaujā.

Jaunākā TNS aptauja rāda, ka piektā daļa (20%) Latvijas iedzīvotāju katru gadu Ziemassvētkos apmeklē baznīcu, savukārt 13% iedzīvotāju baznīcu svētkos apmeklē aptuveni reizi divos gados.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtā daļa (26%) dievnamu apmeklē retāk nekā reizi divos gados, bet 37% iedzīvotāju baznīcu Ziemassvētkos neapmeklē vispār.

Salīdzinot šos rezultātus ar situāciju pirms diviem gadiem, izrādās, ka šogad  nozīmīgi pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri Ziemassvētkos apmeklē baznīcu retāk nekā reizi divos gados.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl