Komentāri

Latvijas iedzīvotāji par maz dzer augļu un dārzeņu sulas – secina dietologi. Tikko veiktajā uztura pētījumā pat 42% aptaujāto atzinuši, ka sulu dzer ļoti reti.

Katru dienu sulu dzer tikai 3% iedzīvotāju. Latvijas Lauksaimniecības Universitātes speciālisti izpētījuši Latvijā ražotās sulas un secinājuši, ka arī paku sulas esot vitamīnu un minerālvielu avots.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente Solvita Kampuse: ”Sulas gluži tāpat kā augļi satur gan minerāl vielas, gan vitamīnus un citus bioaktīvos savienojumus, un vienlīdz ir lietojamas uzturā, lai uzņemtu šīs dažādas vielas. Vēl viens secinājum, ka dažādām sulām šis vielas mēdz būt atšķirīgā daudzumā, un, ja kādam ir viena mīļākā sula, drīzāk ieteiktu pamainīt.”

Speciālisti norāda, ka glāzē apelsīnu sulas ir daudz vitamīna C, ananāsu sulā – ieteicamā mangāna dienas deva, savukārt tomātu sulā visvairāk esot kālija, dzelzs un fosfora. Dietologi iesaka dārzeņus un augļus ēst 5 reizes dienā, un vienu porcijām var aizstāt ar sulas glāzi.

Lasi vēl