Latvijas iedzīvotāji naski apmeklē kultūras pasākumus, bet arvien mazāk lasa grāmatas

0 Komentāru
Latvijas iedzīvotāji naski apmeklē kultūras pasākumus, bet arvien mazāk lasa grāmatas
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Kultūras ministrija (KM) centusies saprast, kādas tad kulturālas izklaides Latvijas iedzīvotājiem tīk. Secināts, ka nemainīgi augsts saglabājas to ļaužu īpatsvars, kuri vēlas apmeklēt kultūras pasākumus, taču vienlaikus grāmatas lasām arvien mazāk un pēdējā laikā pamatīgi kritusies kultūras pārraižu popularitāte.

To, ka Latvijas iedzīvotāji ir uz “tu” ar kultūru, apliecina arī statistika – nemainīgi augsts saglabājas to iedzīvotāju īpatsvars, kuri apmeklē kultūras un mākslas pasākumus. Pērn simtgades laikā tas pat sasniedzis 92%. Pēdējās desmitgades laikā audzis arī to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kuri apmeklē atrakciju un izklaides parkus,  pilsētas svētkus, populārās mūzikas koncertus, kā arī dodas uz teātra izrādēm.

Savukārt sarucis ir grāmatmīļu un bibliotēku apmeklētāju skaits. Cilvēki arī arvien mazāk skatās kultūras pārraides.

Ar lielisku statistiku var lepoties kino nozare. Pērnais gads, pateicoties simtagdei, bijis labākais Latvijas kino vēsturē – cilvēki devušies uz kino krietni biežāk, audzējot arī pašmāju filmu ieņēmumus.

Latvijas sabiedrības novecošanās ietekmē arī kultūras un mākslas jomu, īpaši liekot iespringt dažādu pasākumu rīkotājiem, proti, vislielākā potenciālā auditorija Latvijā ir seniori, bet jauniešu daļa kļūst arvien mazāka.

0 Komentāru