Latvijas iedzīvotāji kļuvuši pieticīgāki. Cik nepieciešams normālai dzīvei, cik – sapņu īstenošanai?

1 komentārs
Latvijas iedzīvotāji kļuvuši pieticīgāki. Cik nepieciešams normālai dzīvei, cik – sapņu īstenošanai?
LETA

Latvijas iedzīvotāji kļuvuši pieticīgāki.

Normālai dzīvei Latvijas iedzīvotājiem mēnesī vidēji būtu nepieciešami 1165 eiro, tādējādi nepieciešamo ienākumu apmērs samazinājies pirmo reizi pēdējo sešu gadu laikā.

Pirms gada veiktajā aptaujā normālai dzīvei iedzīvotājiem bija nepieciešams par 51 eiro vairāk, 1216 eiro mēnesī, lai, nomaksājot komunālos maksājumus, varētu dzīvot komfortabli. Savukārt, lai apmierinātu visus sapņus, iedzīvotājiem mēnesī būtu nepieciešami gandrīz trīsarpus tūkstoši eiro.

Pētījumu aģentūras SKDS direktors Arnis Kaktiņš atklāj, ka Latvijas iedzīvotāju sapņi nav lieli, un šis rādītājs pēdējo trīs gadu laikā stāv uz vietas.

Arnis Kaktiņš
SKDS direktors

Pēdējais šā gada rādītājs ir, ka statistiski vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam visu sapņu apmierināšanai vienā mēnesī vajadzētu pelnīt 3342 eiro. Man gribas teikt, ka tā nav pārāk liela vērtība. Tie sapnīši biežāk ir diezgan mazi Latvijas iedzīvotājam nekā lieli, jo par gandrīz trīsarpus tūkstošiem īsti lielai jahtai nesakrās un nenopirks.

Aptauja tiek veikta kopš 2000. gada. Tad iedzīvotājiem normālai dzīvei pietika ar nepilniem piecsimt eiro, bet visu sapņu piepildīšanai ar tūkstoš divsimt eiro.

Kas ir mainījies šo 17 gadu laikā, ko mūsu sabiedrība var atļauties par sev pieejamiem līdzekļiem un kādi tad ir viņu sapņi? Par to LNT Ziņu sižetā!

1 komentārs