Komentāri

Vismaz puse Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkos kopā ar ģimeni ik gadu izcep līdz pat diviem kilogramiem piparkūku, tā liecina aptauju dati. Turklāt lielveikalos ik gadu palielinās piparkūku mīklas pārdošanas apjomi, šogad to pirkuši par trešdaļu vairāk nekā iepriekšējos gados.

Antra Riekstiņa piparkūkas cep un izrotā vairākus mēnešus gadā, jo viņa ir pārtikas tehnoloģe, taču Ziemassvētkos ceps tās arī savās mājās. Ceptuvē, kur Antra strādā, viņa izrotā piparkūkas tiem, kuri mājās šo Ziemassvētku gardumu paši neceps.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Cilvēki pēdējos gados biežāk pērkot arī piparkūku mājiņu sagataves, kuras jāliek kopā un jāizrotā mājās pašiem. Pircēju interesei par piparkūkām ir izteikta sezonalitāte, tāpēc pašlaik cepēji strādā divās maiņās. Šogad ir viena izteikta tendence – par 30% lielveikalos pieaudzis pieprasījums pēc piparkūku mīklas.

Kopumā tirgotāji atzīst, ka pēdējā gada mēnesī piparkūku pārdošanas apjomi pieaug vairākās reizes.

Kaut gan piparkūkām ir sena vēsture, tādas kā šodien Eiropā tās izplatījās tikai 15. gadsimtā. Ar laiku šo kārumu cepšana izveidojās pat par noteiktu arodu. Vācijā ir vissenākās piparkūku cepšanas tradīcijas, kuras pēc tam atceļoja arī pie mums uz Latviju.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl