1 komentārs
Latvijas iedzīvotāji ir optimisti! Daudzi uzskata, ka 2016. gads būs vēl labāks par šo
Foto: LETA

Domājot par nākamo gadu, iedzīvotāji ir noskaņoti optimistiski – 47% iedzīvotāju paredz, ka viņiem personīgi, bet 30% – ka Latvijai nākamais gads būs labāks par šo gadu, liecina pētījumu centra SKDS aptauja.

SKDS decembrī veiktās aptaujas dati liecina, ka gada nogalē 22% iedzīvotāju šo gadu Latvijai novērtē kā labāku, 15% uzskata, ka tas ir bijis sliktāks, bet 57% domā, ka tas ir bijis tāds pats kā iepriekšējais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šie vērtējumi kopumā ir labāki nekā pagājušā gada nogalē iegūtie. Lai gan pirms gada pozitīvas atbildes sniedza par 1 procentu punktu vairāk iedzīvotāju – t.i. 23% iedzīvotāju 2014. gadu Latvijai vērtēja kā labāku par iepriekšējo, 22% to vērtēja kā sliktāku, kas ir krietni biežāk nekā šā gada nogalē iegūtie 15%.

Vēsturiski vissliktākos aizvadītā gada novērtējumus Latvijas iedzīvotāji pauda 2009. gada nogalē, kad kopumā tikai 4% iedzīvotāju gadu Latvijai vērtēja kā labāku nekā iepriekšējo, bet 79% – kā sliktāku.

Savukārt vēsturiski vislabākos aizvadītā gada novērtējumus Latvijas iedzīvotāji pauda 2003. gada nogalē, kad kopumā 35% aptaujāto uzskatīja, ka 2003. gads Latvijai ir bijis labāks par iepriekšējo, bet tikai 13% – ka sliktāks. Tāpat ļoti pozitīvu vērtējumu saņēma 2006. gads, kad 34% uzskatīja, ka tas ir bijis labāks, bet 17% – ka sliktāks par iepriekšējo gadu.

Iedzīvotāju izteiktās prognozes par to, kāds viņiem personīgi būs 2016.gads – labāks, sliktāks vai tāds pats kā šis, liecina, ka kopumā 47% paredz, ka nākamais gads būs labāks, tikai 5% uzskata, ka tas būs sliktāks, bet 31% domā, ka tas būs tāds pats kā 2015. gads.

Tas ir lielāks optimisms, nekā pagājušā gada nogalē paustais, kad 45% prognozēja, ka nākamais gads viņiem personiski būs labāks, 8% domāja – ka sliktāks, bet 28% paredzēja, ka tas būs tāds pats kā 2014.gads.
Interesanti, ka patreizējais iedzīvotāju optimisma līmenis par savu personīgo nākotni ir trešais augstākais kopš regulāro mērījumu uzsākšanas 1999. gadā. Vēl lielāks optimisms ir ticis pausts tikai 2002. un 2004. gada nogalē.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl