Latvijas iedzīvotāji dienā vidēji mēro 29,6 kilometrus, un tas prasa 80 minūtes

1 komentārs
Latvijas iedzīvotāji dienā vidēji mēro 29,6 kilometrus, un tas prasa 80 minūtes
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijas iedzīvotāji dienā vidēji noiet 2,7 kilometrus, bet ar velosipēdu nobrauc vidēji 10,6 kilometrus, trešdien, informējot par Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto aptauju par iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem, žurnālistiem sacīja projekta vadītāja Dita Zemīte.

Aptaujā secināts, ka Latvijā 79% iedzīvotāju ir mobili, proti, viņi vismaz vienu reizi dienā iziet ārpus mājām, tostarp darba dienās ārpus mājas dodas 83% respondentu, bet brīvdienās – 69%. Tostarp 34% iedzīvotāju dodas uz darbu, 24% – dodas iepirkties, bet 20% – iziet no mājas, lai atpūstos.

Zemīte pauda, ka galvenie iemesli, kāpēc cilvēki brīvdienās neiziet no mājas, ir tas, ka tā ir brīvdiena, ir jādara mājas darbi un nav īpaša iemesla iziet no mājām.

Pēc aptaujas datiem, viens Latvijas iedzīvotājs darbadienā pārvietojas vidēji 2,7 reizes, bet brīvdienās – 2,3 reizes.

Vidēji Latvijas iedzīvotāji dienā pārvietojas 29,6 kilometrus un tas prasa 80 minūtes.

Zemīte minēja, ka visgarākā un ilgākā pārvietošanās dienā cilvēkiem ir ar vilcienu – ar tiek nobraukti vidēji 47 kilometri un tas aizņem vidēji 79 minūtes.

CSP priekšniece Aija Žīgure pastāstīja, ka aptaujas uzdevums bija noskaidrot Latvijas iedzīvotāju pārvietošanās paradumus un mobilitāti un šos datus varēs izmantot gan reģionālās, gan transporta politikas plānošanā. Pētījuma kopējais finansējums bija 80 000 eiro, no kuriem 95% bija Eiropas Savienības līdzekļi.

Aptaujā, pēc nejaušības principa, tika atlasīti 11 000 iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 84 gadiem. Respondenti nedēļu aprakstīja visas savas pārvietošanās 24 stundu periodā.

1 komentārs