Latvijas iedzīvotāji atzinīgi vērtē Vējoņa runu valsts svētkos

0 Komentāru
Latvijas iedzīvotāji atzinīgi vērtē Vējoņa runu valsts svētkos
FOTO: LETA

Latvijas iedzīvotāji atzinīgi novērtējuši Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pirmo runu Brīvības pieminekļa pakājē. Uzruna tautai ir ikgadēja tradīcija, kuru pirms vairākiem gadiem savas prezidentūras laikā aizsāka Vaira Vīķe-Freiberga.

Lija lietus un pūta vējš. Taču nelabvēlīgie laikapstākļi nebija šķērslis, lai starp lāpu gājienu, gaismas festivālu Staro Rīga un svētku uguņošanu iedzīvotāji atrastu laiku arī prezidenta uzrunai. Brīvības pieminekļa pakāje bija pilna.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Jūs esat tie varoņi, kas ik dienu padara valsti stiprāku un drošāku – jūs esat Latvija! Mēs esam Latvija! Pateiksim paldies viens otram, teiksim to skaļi un savās sirdīs. Izbaudīsim šos svētkus ar pateicību, prieku un mīlestību vienam pret otru un savu dzimteni!

Nepilnu 10 minūšu garās runas saturs galvenokārt bija veltīts valsts dibināšanai, tās attīstībai līdz mūsdienām, vērtību saglabāšanai, lai valsts pastāvētu arī turpmāk.

LNT aptaujātie iedzīvotāji pauda uzskatu, ka kopumā Vējonis ar uzdevumu ticis galā labi.

”Ļoti patika, tas ka viņš uzrunāja visus un ka Latvija nav tikai valdība, un tā ir jāmīl, jāgodā,” atzīst rīdziniece Signe.

Vējoņa priekšrocība ir tā, ka viņu joprojām salīdzina ar priekšgājēju Andri Bērziņu, kuram publiskā uzstāšanās bija vājā puse. Tā LNT studijā atzina politologs Filips Rajevskis. Francijas pieminēšana svētku runā bijusi iederīga un kalpoja kā sava veida akcents.

Nākamais Vējoņa eksāmens jau pēc nepilna mēneša – uzruna gadumijā.

0 Komentāru