Latvijas himnu ”Dievs, svētī Latviju” solisti bieži vien izpilda pavirši un neatbilstoši, pauž diriģents

3 komentāri
Latvijas himnu ”Dievs, svētī Latviju” solisti bieži vien izpilda pavirši un neatbilstoši, pauž diriģents
Vladislavs Proškins/F64 / F64

”Dievs, svētī Latviju” praktiskais izpildījums bieži ir paviršs un neatbilstošs Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa oriģinālai iecerei. Šādu viedokli pauž diriģents Edgars Račevskis. 

Pēc viņa iniciatīvas Latvijas Zinātņu akadēmija nākamnedēļ rīkos konsīliju ar ekspertu un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvju piedalīšanos, lai spriestu par nepilnībām himnas publiskajā izpildījumā un iespējamajiem risinājumiem. Diriģents Račevskis norāda uz vairākām problēmām, kas novērotas himnas izpildījumā publiskos pasākumos

EDGARS RAČEVSKIS
Diriģents

Populāri popmūzikas solisti, kuri nav savu mūžu dzirdējuši par to, ko nozīmē fonētiska precizitāte. Ja dzied: ”Svētījellatviju”. ”Jellatvija” – tas ir jauns vārds. Fonētiski ir: ”Svētī jel Latviju”!” Ir līdzskaņi, kurus mēs nedrīkstam savienot!

Protams, mēs to nevaram prasīt no tautas. Bet, ja ir cilvēki, kuri iet ar uzdevumu atskaņot himnu, tad viņiem ir jāzina. Viņi nedrīkst nezināt visas tās lietas.

Diriģents sagaida, ka Latvijas Zinātņu akadēmijas rīkotā konsīlija laikā izdosies vienoties par to, kādas izmaiņas nepieciešamas likumā par Latvijas valsts himnu. Viņaprāt, precīzāk jānosaka himnas atskaņošanas veids. Tāpat atbildīgajām institūcijām esot jāsagatavo himnas atskaņošanas vadlīnijas, kas jāizsūta orķestriem, kā arī jānodrošina augsti profesionāli himnas ieraksti.

TOP komentāri

 • Andris Upenieks
  +3 +3 0

  Andris Upenieks

  Himna vienkārši ir jādzied no sirds - visiem izdziedamā augstumā - fa mažorā! Pārējais ir mazsvarīgs. Arī Račevskis.
 • Juris.
  0 0 0

  Juris.

  Kaut kādi pretekļi jau gribēja to mainīt.Brauciet uz krieviju vai žīdu miestiņu un mainiet vņiem tās himnas.Žīdiņš ušakovs gribēja pat nomainīt Latviešu valodu ......Jā tā Latvija visiem patīk,neviens negrib braukt uz savām sūdu bedrē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl