3 komentāri

”Dievs, svētī Latviju” praktiskais izpildījums bieži ir paviršs un neatbilstošs Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa oriģinālai iecerei. Šādu viedokli pauž diriģents Edgars Račevskis. 

Pēc viņa iniciatīvas Latvijas Zinātņu akadēmija nākamnedēļ rīkos konsīliju ar ekspertu un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvju piedalīšanos, lai spriestu par nepilnībām himnas publiskajā izpildījumā un iespējamajiem risinājumiem. Diriģents Račevskis norāda uz vairākām problēmām, kas novērotas himnas izpildījumā publiskos pasākumos

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
EDGARS RAČEVSKIS
Diriģents

Populāri popmūzikas solisti, kuri nav savu mūžu dzirdējuši par to, ko nozīmē fonētiska precizitāte. Ja dzied: ”Svētījellatviju”. ”Jellatvija” – tas ir jauns vārds. Fonētiski ir: ”Svētī jel Latviju”!” Ir līdzskaņi, kurus mēs nedrīkstam savienot!

Protams, mēs to nevaram prasīt no tautas. Bet, ja ir cilvēki, kuri iet ar uzdevumu atskaņot himnu, tad viņiem ir jāzina. Viņi nedrīkst nezināt visas tās lietas.

Diriģents sagaida, ka Latvijas Zinātņu akadēmijas rīkotā konsīlija laikā izdosies vienoties par to, kādas izmaiņas nepieciešamas likumā par Latvijas valsts himnu. Viņaprāt, precīzāk jānosaka himnas atskaņošanas veids. Tāpat atbildīgajām institūcijām esot jāsagatavo himnas atskaņošanas vadlīnijas, kas jāizsūta orķestriem, kā arī jānodrošina augsti profesionāli himnas ieraksti.

TOP komentāri

 • Andris Upenieks
  +3 +3 0

  Andris Upenieks

  Himna vienkārši ir jādzied no sirds - visiem izdziedamā augstumā - fa mažorā! Pārējais ir mazsvarīgs. Arī Račevskis.
 • Juris.
  0 0 0

  Juris.

  Kaut kādi pretekļi jau gribēja to mainīt.Brauciet uz krieviju vai žīdu miestiņu un mainiet vņiem tās himnas.Žīdiņš ušakovs gribēja pat nomainīt Latviešu valodu ......Jā tā Latvija visiem patīk,neviens negrib braukt uz savām sūdu bedrē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl