Latvijas ģimenes uzņem kara skartos bērnus no Ukrainas

Komentāri

Atpūta no kara šausmām – tas ir iemesls, kāpēc ceturtdien Latvijā ieradušies 15 bērni no kara skartajiem reģioniem Ukrainā. Mēnesi viņi dzīvos viesu ģimenēs, kamēr bērnu vecāki dzimtenē centīsies atrast jaunas mājas un darbu.

Autobuss no Kijevas Rīgas autoostā ceturtdienas rītā iebrauca krietni pirms paredzētā laika pirms vēl visi sagaidītāji bija paspējuši ierasties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbraucēji dodas pretī saviem sagaidītājiem, kas uz mēnesi kļūs par viņu patvērumu no kara izraisītajiem pārdzīvojumiem Ukrainā. Bērni izskatās noraizējušies un noguruši.

Dagnija Veidemane savā ģimenē uzņems māsiņu un brālīti. Desmitgadīgā Angelika un 12 gadus vecais Romans ir samulsuši un nerunīgi. “Mēs arī taustāmies – tas ir kā dzemdību namā saņemt pirmoreiz bērnu un nezini kā iznāks,” saka viņu viesu ģimene.

Līdz šim bērni dzīvojuši Doņeckā. Kad uz ielām parādījās bruņoti vīri un sākās karš, nācies bēgt. Viņu māte izveda savus bērnus uz Kremetovsku, bet arī tur sākās karadarbība un konkrēti šiem bērniem skolas pagalmā trāpījis šāviņš un šobrīd vecaķi dzīvo Zakarpatjē.

“Es atbraucu atpūsties no visas šīs trauksmes Ukrainā – esmu bēglis, man nav pastāvīgas dzīvesvietas un es vēlos vienkārši atpūsties un labi pavadīt laiku,” teic 17 gadus veicais Zaharijs.

Skaties video:

Lasi vēl