“Latvijas Gāze” paaugstina tarifus mājsaimniecībām

28 komentāri
“Latvijas Gāze” paaugstina tarifus mājsaimniecībām
Foto: f64

Uzņēmums “Latvijas Gāze” no jūlija paaugstinās gāzes tarifus mājsaimniecībām. Sabiedrisko pakalpojumu regulatorā atzīst, ka augstākai cenai ir objektīvs iemesls. Tikmēr divus mēnešus pēc gāzes tirgus liberalizācijas mājsaimniecības joprojām nevar izvēlēties citu zilā kurināmā piegādātāju. Ekonomikas ministrija prognozē, ka pirmie piedāvājumi iedzīvotājiem varētu parādīties, tuvojoties apkures sezonai.

Uzņēmumā “Latvijas Gāze” norāda, ka pirmajā pusgadā dabasgāzes cena Eiropas biržās pieauga par 10-15%, tomēr Latvijas mājsaimniecībām kāpums būšot mazāks. Tiem, kas gāzi lieto ēdiena pagatavošanai, no jūlija līdz decembrim mēnesī būs jāmaksā vidēji par 2% vairāk, bet tiem, kas zilo kurināmo izmanto apkurei un ūdens uzsildīšanai, – 4% vairāk.

“Jāsaka, ka šis palielinājums un cena otrajā pusgadā tāpat būs mazāks nekā cena, kāda bija 2016. gada 1. pusē,” norāda “Latvijas Gāzes” valdes locekle Zane Kotāne.

Aprīļa sākumā notika gāzes tirgus atvēršana, un uzņēmums “Latvijas Gāze” vairs nav gāzes tirgus monopolists. Tomēr Latvijas mājsaimniecībām no tā ieguvumi pagaidām nav nekādi. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā gāzes tirdzniecībai Latvijas teritorijā ir pieteikušies 25 uzņēmumi, taču līdz šim neviens no tiem publiski nav paziņojis par vēlmi tirgot gāzi iedzīvotājiem.

“Vienlaikus mājsaimniecības ir lielā mērā pasargātas, jo ir regulatora kontrole pār šo regulēto cenu, regulēto tarifu,” bilst Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītājs Rolands Irklis.

Regulators “Latvijas Gāze” tarifu projektus mājsaimniecībām pārbaudīs vēl divus gadus. Tikmēr Ekonomikas ministrijā prognozē, ka, tuvojoties apkures sezonai, parādīsies pirmie alternatīvie piedāvājumi mājsaimniecībām.

“Pirmie, kas izjutīs jaunās priekšrocības, būs lielie patērētāji. Mājsaimniecībām paies kāds laiks, iespējams, ka šogad kāds sāks piedāvāt,” saka Ekonomikas ministrijas pārstāvis Jānis Patmalnieks. Ministrijas rīcībā nav informācijas, vai kāds no lielajiem patērētājiem jau ir vai gatavojas noslēgt līgumu ar citu gāzes piegādātāju.

Tikmēr ekonomisti norāda, ka gāzes cenas kāpums mājsaimniecībām izraisīs nelielu inflācijas pieaugumu. “Šis devums ir salīdzinoši neliels – 0,1%, un tālāk šis kāpums varētu apstāties,” domā SEB ekonomists Dainis Gašpuitis.

Centrālās Statistikas pārvaldes dati liecina, ka maijā patēriņa cenas Latvijā palikušas nemainīgas, bet gada inflācija bijusi 2,8%.

TOP komentāri

 • @p_eteris
  +6 +6 0

  @p_eteris

  Man gāzi lētāk balonos piegādā lietuvas firma!Kalvīti , vari aizrīties!
 • mjā
  +4 +4 0

  mjā

  Tam ticu un zinu Leišmalē dzīvojošie Latvieši gāzes balonus maina Lietuvā 16-18 eur,pie mums ja nemaldos 25eur,starpība ir vai ne. Un visu tur pierobežā pērk Lietuvā,tur viss lētāk,pārtika noteikti lētāk. Mums Rīdziniekiem iet grūti,mums gāzes apkure,spiestā kārt'\a jāmaksā,apsveram domu montēt augšā krāsni,kā bija agrāk.
 • Ass
  +4 +4 0

  Ass

  A ko tad Jūs gaidījāt? Mēģināju atcerēteis kaut vienu produktu vai pakalpojumu, kam cena samazināta, nav tāda

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl