Latvijas gāze: Latvija ziemā var palikt bez gāzes

3 komentāri

Uzņēmums Latvijas gāze pauž, ka plānotie grozījumi enerģētikas likumā to pašreizējā veidolā novedīs ne tikai pie gāzes tarifu palielināšanās, bet arī radīs risku, ka ziemā iedzīvotāji var palikt bez apkures, vēsta LNT Ziņas.

Atverot tirgu bez papildu regulējuma, vasaras periodā neviens neveiks gāzes uzkrājumus Inčukalna krātuvē, tāpēc apkures sezonā tajā netikšot nodrošinātas pietiekamas rezerves, sacīja Latvijas gāzes pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Vincents Makaris, Latvijas gāze preses sekretārs:

Kurš būs tas, kurš būs gatavs ieguldīt krājumos, iesaldēt naudu? Beigās var būt tāda situācija, ka krātuve nav piepildīta, uznāk mīnus 30 grādu, Lietuvas cauruļvads ir vienīgais, kur var runāt par gāzes piegādēm, bet tas ir ierobežots līdz 6 milj. kubikmetriem dienā, patēriņš ir 12 un nosegt var tikai pusi. Un krātuve ir tukša.”

Turklāt, samazinoties uzglābšanas apjomiem Inčukalnā, pieaugšot pakalpojuma cena. Latvijas gāzē norāda, ka uzņēmuma sadalīšana gāzes tarifus noteikti palielināšot.

Ekonomikas ministrija gan iepriekš uzsvērusi, ka Ministru kabinetam noteikts pienākums izstrādāt dabasgāzes drošības rezerves izveidošanas un izmantošanas kārtību,  lai pēc iespējas nodrošinātu dabasgāzes lietotāju nepārtrauktu apgādi ar dabasgāzi. Enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš atzīst, ka pašlaik izstrādātie grozījumi nav ideāli, un tos var precizēt, taču neredz pamatu prognozēm par ievērojamu gāzes tarifu pieaugumu.

Eksperts norāda, ka, precizējot likuma grozījumus, svarīgais ir domāt par patērētāju interesēm. Viņš akcentē, ka tirgus atvēršana nepieciešama, lai nodrošinātu enerģētisko drošību, dažādos piegādes un kopumā riskus samazinās.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • edvins
 • ...
  +1 +1 0

  ...

  kurs būs tas ,kas atbildēs par sasalušam caurulēm ziemas laikā .. , ????CERU KA LV GAAZE ATMAKSAAS MANUS ZAUDEEJUMUS
 • Kalvīšs
  0 0 0

  Kalvīšs

  Ja cits nekas nelīdz, tad jāķeras pie vecās krievu metodes -- iebiedēšanas un draudēšanas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl