Latvijas Gāze aizved skaitītāju un piestāda rēķinu – 9000 eiro apmērā

1 komentārs

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka kāda ģimene Ikšķilē saņēma Ziemassvētku pārsteigumu no Latvijas Gāzes – paziņojumu par 15 000 eiro. Kā iemesls minēts tas, ka mājas saimnieki zogot dabas gāzi. Šoreiz analoga situācija piemeklējusi kādu ģimeni Priekuļu pagastā, kas kā alternatīvu izmanto saules baterijas.

Septembrī pie Priekuļu pagasta iedzīvotājas ieradusies kārtējā Latvijas Gāzes kontrole, lai aizvestu uz ekspertīzi gāzes skaitītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Skaitītājs mums atrodas pagrabstāvā. Es neeju viņiem līdzi, skatīties, ko viņi tur dara. Katru gadu nāk ar citu mērķi. Nolasa skaitītāja rādījumus. Tad skatās, kas sakrīt, kas nē. Citreiz viņi nāk baudīt skaitītāju. Ko kurā reizē viņi bauda, neesmu izsekojusi līdz. Šoreiz viņi bija samulsuši. Ņems līdzi skaitītāju, ielika maisā,” stāsta Priekuļu iedzīvotāja Iveta Liepiņa.

Novembrī saņemts ekspertīzes slēdziens.

”Eksperta rīcībā nonākušais gāzes skaitītāja esošā pelēkās krāsas plomba nesakrīt ar salīdzināšanai iesniegto gāzes skaitītāja plombu. Tādējādi konstatēta darbību veikšana ar mērķi iejaukties skaitītāja skaitīšanas ierīces darbībā. Tā pretenzija tāda, ka es pēdējā gada laikā to izdarījusi,” stāsta Latvijas Gāzes kliente.

Rezultātā Latvijas Gāze piestāda soda rēķinu gandrīz 9000 eiro apmērā, pretējā gadījumā sūdzēs savu klientu tiesā.

Zvērināta advokāte Marina Urbāne norāda, ka savā praksē ir saskārusies ar līdzīgiem gadījumiem, un tiesas procesa gaitā Latvijas Gāzes klients prāvā ir uzvarējis. Advokāte aicina iedzīvotājus, kuri nonākuši šādā situācijā, nepadoties.

Latvijas Gāzes pārstāvis norāda, ka kopš maija ir atklāti 90 gadījumi, kad klienti nelikumīgi piesavinās gāzi.

Par astronomiskajām summām, ko kā kompensāciju aprēķina uzņēmums Latvijas Gāze, saņēmām šādu skaidrojumu: ja skaitītājs ir uzstādīts ne senāk par 2 gadiem, tad tiek veikts aprēķins pēc vidējiem normatīviem, kas būtu bijis klientam jāmaksā. Un iegūtais cipars dubultots. Ja skaitītājs uzstādīts senāk kā pirms diviem gadiem, tad vienalga aprēķini tiek izdarīti par 2 gadu periodu.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

  • Jānis
    0 0 0

    Jānis

    Bez tabu, ir vēl viens tieši šāds pats gadījums Liepājā. Eksperta lēmums identisks.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl