Latvijas garākajā alu labirintā izveidojies nogruvums

0 Komentāru
Latvijas garākajā alu labirintā izveidojies nogruvums
Foto: Andris Grīnbergs/ Latvijas Petroglifu centrs

Latvijas garākajā alu labirintā – Dauģēnu Lielās alas lielajā zālē izveidojies nogruvums. 

Kā portālam Skaties.lv pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna, DAP speciālisti apsekojuši teritoriju un secinājuši, ka pati Dauģēna ala nav sabrukusi – ir tikai iebrukuši alas ieejas daļas zāles griesti.

Dauģēnu alu labirints atrodas Mazsalacas novadā Salacas krastos un ir ievērojams dabas objekts, kas sastāv no gariem labirintiem un zālēm. Kopējais labirinta garums ir apmēram 350 metri. Tā kā dažādu ģeoloģisko procesu rezultātā labirinta zālē izveidojies nogruvums, DAP speciālistu aplēses liecina, – iegruvuma rezultātā tā garums būs samazinājies par 10 līdz 15 metriem.

“Iebrukusi ir nevis visa ala, bet viena daļa no tās. Dauģēna ala, kas ir Latvijā garākais alu labirints, nav sabrukusi – ir tikai iebrukuši alas ieejas daļas zāles griesti. Mūsu ģeologs saka, ka tas ir vienkārši dabisks process, kas aizsācies jau pirms vairākiem gadiem. Ņemot vērā šīs sezonas laika apstākļus, tagad tas process ir noticis līdz galam,” skaidro Rēna.

Vienlaikus Rēna uzsver, ka alu labirints nekad nav bijis atvērts apmeklētājiem – ieiet tajā nav atļauts.

Saistībā ar notikušo DAP aicina netuvoties nobrukumu vietai, jo zemes virskārta joprojām tur ir nestabila un noslīdējumu procesi turpinās. Šajā dabas objektā izveidotas norobežojošās barjeras un tiks izvietotas arī brīdinājuma zīmes.

DAP aicina netuvoties nobrukumu vietai

Foto: DAP

Foto: DAP

Par nobrukumu Dauģēnu Lielās alas zālē savā “Facebook.com” profilā vēsta arī Latvijas Petroglifu centra pārstāvis Andris Grīnbergs.

0 Komentāru