1 komentārs

Ieildzis Latvijas lielākā un galvenā meteoroloģiskā radara remonts. Radars darbojas, taču tikai daļēji, pagaidām tā sniegtie dati ir neprecīzi. Iepriekš Latvijas Valsts ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti solīja radaru savest kārtībā jau novembra sākumā, tagad meteorologi savās prognozēs ir krietni piesardzīgāki un konkrētus termiņus vairs nenosauc.

Meteoroloģiskais radars atrodas netālu no lidostas ”Rīga”. Tas katras desmit minūtes piegādā informāciju Latvijas Valsts ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālistiem. Radars 250 kilometru rādiusā uzrāda nokrišņu izplatību un intensitāti, tostarp negaisu tuvošanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Radars saplīsa šā gada vasaras sākumā. Remontu uzreiz nevarēja sākt, jo bija jāveic iepirkuma process, tajā uzvarēja Vācijas kompānija “Selex”, kas pirms desmit gadiem uzstādīja šo radaru. Meteoroloģijas centra speciāliste norāda, ka par mēnesi ieilgušais remonts pašlaik ir noslēguma stadijā.

Pēc remonta radars atkal darbojas, taču tikai daļēji. Speciālisti joprojām veic radara sūtītās informācijas kalibrēšanu jeb, vienkārši sakot, regulēšanu.

Radara uzdevums ir sniegt informāciju par nokrišņu izvietojumu, pārvietošanos un to daudzumu. Meteoroloģe norāda, ka datus par nokrišņu apmēru radars pašlaik sniedz nepareizi.

Sinoptiķi ir pārliecināti, ka radars tiks savests kārtībā un drīzumā tas sniegs precīzus un uzticamus datus par nokrišņu izvietojumu un to apjomu.

Tomēr runa ir par sarežģītu tehniku, tāpēc speciālisti nevēlas prognozēt konkrētu dienu, kad radars atkal darbosies pilnā apjomā.

Meteoroloģijas centrā paredz, ka radaru tomēr izdosies noregulēt līdz šā gada beigām. Ar radara apkopes veicējiem Vācijas kompāniju ”Selex” ir noslēgts līgums uz trim gadiem par 120 000 eiro, ieilgušais remonts izmaksas nav palielinājis.

TOP komentāri

  • laika vecis
    0 0 0

    laika vecis

    jau tā nevar saprast - vilkt zābakus, vilkt kurpes, ņemt lietussargu, ņemt saulesbrilles.. iesakiet labāko vietu, kur visprecīzāk gaidāmos laikapstākļus Latvijai var paskatīt

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl