Latvijas Gaisa satiksme un Latvenergo rīko vērienīgas svētku balles par budžeta līdzekļiem

Komentāri

Ir valsts iestādes, kas Ziemassvētku un Jaungada balles organizē gluži kā treknajos laikos. Latvenergo rīkoja balli 5000 cilvēkiem, bet Latvijas Gaisa satiksmes Ziemassvētku un Jaungada balles budžets – 18 000 eiro.  Bez tabu centās noskaidrot – vai lieli budžeta iestāžu tēriņi šādiem pasākumiem ir attaisnojami.

Pieminēšanas vērts šogad ir Latvenergo rīkotais pasākums – kopumā pieci tūkstoši cilvēku tika aicināti uz koncertu arēnā Rīga. Pasākums gan rīkots vienlaicīgi kā Jaungada balle un koncerna 75 gadu jubilejas pasākums.

Valsts kontrole uzmanību pievērsusi  arī pasākumam, kura izmaksas sasniedz 18 000 eiro. Šo pasākumu rīkoja valsts kapitālsabiedrība Latvijas Gaisa satiksme.

Valsts kontroles pārstāvis Aivars Ērglis:
Kolektīvie pasākumi droši vien nav tā vieta, kur būtu jātērē budžeta nauda. Normatīvie akti neregulē šādu pasākumu organizēšanu publiskajā sektorā, līdz ar to mēs nesaskatām pamatu valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļu šādai kolektīvo pasākumu organizēšanai.

Daudzas no Bez tabu aptaujātajām valsts un pašvaldību iestādēm norādīja, ka šogad pasākumi par valsts budžeti līdzekļiem netiks rīkoti. Piemēram, Patērētāju Tiesību aizsardzības centrs, Valsts kanceleja un citas iestādes ballītes par valsts līdzekļiem netaisīs. Tas gan nenozīmējot, ka par svētkiem netiekot domāts, taču pasākumiem iestāžu darbinieki ziedo personīgos līdzekļus. Arī Aivars Ērglis atklāj, ka Valsts kontroles darbinieki šogad organizēja Ziemassvētku un Jaungada pasākumu paši, nevis iepirka priekšnesumus no ārpuses.

Arī liela daļa Bez tabu nejauši aptaujāto garāmgājēju atzina, ka, iespējams, šādu vērienīgu pasākumu organizēšana būtu jāpārskata.

Vairāk skaties video.

Lasi vēl