Latvijas farmācijas krīzes cēlonis ir kvalificētu darbinieku trūkums, secināts pētījumā

0 Komentāru
Latvijas farmācijas krīzes cēlonis ir kvalificētu darbinieku trūkums, secināts pētījumā
Foto: LETA

Situāciju farmācijas nozarē šodien analizēs Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti. Uz sēdi aicināti iesaistīto ministriju, pētnieku un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Sēdē paredzēts iepazīties arī ar domnīcas Certus veikto pētījumu, kas atklāj vairākas problēmas. Secināts, ka viens no būtiskākajiem nozares attīstību ierobežojošajiem faktoriem ir kvalificēta darbaspēka trūkums. Lai to mainītu, tiek rosināts augstākajā izglītībā attīstīt rūpnieciskās farmācijas programmu, nodrošinot finansējumu vismaz 30 studiju vietām.

Otrkārt, pētnieki norāda, ka Latvijas farmācijas nozares būtiskākie noieta tirgi ir Krievija un pārējās NVS bloka valstis, kā arī Baltijas kaimiņi un citas Eiropas Savienības valstis. Turpretī uz lielāko medikamentu patēriņa tirgu ASV un jaunajiem Ķīnas un Indijas tirgiem Latvijas uzņēmumi eksportē minimāli.

Tāpēc būtu jādomā par atbalstu jaunu tirgu apgūšanai. Vēl viena ideja paredz apvienot farmācijas nozares stiprās puses un izveidot sadarbības tīklu, kurā ietilptu arī gatavo zāļu formu laboratorija un pilotražotne.

0 Komentāru