Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā godinās senčus “Veļu vakarā”

1 komentārs
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā godinās senčus “Veļu vakarā”
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 18. oktobrī, rīkos veļu godināšanu un aizgājušo senču pieminēšanu pasākumā ar nosaukumu “Veļu vakars”, informēja muzejā.

Brīvdabas muzejā pie Vidzemes sētas “Veļu vakaru” pavadīs kopīga sadziedāšanās un dzīves stāstu stāstīšana kopā ar KTMC “Ritums” folkloras kopām “Grodi” un “Garataka” un Baldones novada folkloras kopu. Kad dziesmas būs izdziedātas un mīklas izminētas, Rizgu rijā visi tiks aicināti kopīgi pieminēt un pateikties saviem aizgājušajiem tuviniekiem.

Par viesu sasildīšanu rūpēsies “Priedes kroga” saimnieki, kuri cienās vakara dalībniekus ar īpašo veļu vakara putru. Pasākums notiks no plkst. 18.00 līdz plkst. 21.00.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā atgādināja, ka latviešu tautas tradīcijās īpaši nozīmīga ir senču jeb iepriekšējo paaudžu, kuras jau mīt viņā saulē, pieminēšana un godināšana. Latviešu apziņā svarīgos dzīves brīžos kopā ir gan tie, kuri šai saulē, gan tie, kuri viņā saulē – tā paplašinot gan dzimtas robežas, gan kopīgo enerģiju. Rudens vakaros saskarsme ar viņsaules senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc “Veļu vakarā” aicināti pievienoties visus, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm vai zaudētajiem tuviniekiem.

Kopīgo veļu mielasta galdu bagātīgāku var darīt katrs, ņemot līdzi cienastu veļiem.

Pasākuma apmeklētājus aicina ievērot pasākuma organizatoru un valdības norādījumus par ierobežojumiem, distancēšanos un citiem drošības jautājumiem. Apmeklējot muzeja eksponātēkas vai citas iekštelpas, obligāti jāvalkā sejas maska.

Pasākums norit brīvā dabā, tāpēc apmeklētājus aicina izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu.

Ieskaties, kā tika aizvadīts cits muzeja pasākums