Komentāri
Latvijas dzimšanas dienas torti nogaršot ierodas vairāki tūkstoši cilvēku
(Foto: LETA)

Lai aplūkotu un pagaršotu Latvijas Republikas 96. proklamēšanas gadadienai ceptu dižtorti, Esplanādē šodien ieradās vairāki tūkstoši cilvēku.

Kā pastāstīja svētku dalībnieki, daudziem galvenais bija apskatīt svētku dižtorti, tādēļ daļa cilvēku pēc tortes atklāšanas pameta Esplanādi. Savukārt citi uz pasākumu bija ieradušies, bērnu mudināti, pastāstīja mazāko svētku dalībnieku vecāki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apmēram 30 minūšu laikā pie svētku kūkas gabaliņa tikušie svētku dalībnieki apliecināja, ka torte ir tiešām garšīga un bijis vērts gaidīt.

Kā svētku dalībniekiem pastāstīja pasākuma organizatori, Latvijas visu laiku lielākā torte ir aveņu siera kūka 38 kvadrātmetru platībā un 1,2 tonnas smaga. To paredzēts sadalīt vismaz 12 000 gabaliņu.

Organizatori arī pastāstīja, ka torte tapusi vienas dienas laikā, strādājot astoņiem konditoriem.

Tortes izgatavošanai izmantoti 187 kilogrami baltās šokolādes, 140 kilogramu aveņu, 105 kilogrami putukrējuma, 85 kilogrami skābā krējuma, 83 kilogrami miltu, 68 kilogrami ūdens, vairāk nekā 60 kilogrami olu, 40 kilogrami margarīna, 27 kilogrami iebiezinātā piena un citi produkti.

Torte bija taisnstūra formā ar sarkanu Latvijas kontūru, kurā ierakstīts Daudz laimes Latvija!

Organizatori kontrolēja savu gabaliņu tortes gaidošo cilvēku plūsmu, aicinot “kā jau svētkos uzvesties mierīgi” un mierināja dalībniekus, ka torte pietiks visiem. Kūkas gabaliņus klātesošajiem dalīja viesmīļi.

Tā kā torte ir tiešām apmēros liela, pēc sava kūkas gabaliņa organizatori cilvēkus aicināja ierasties arī pēc svētku uguņošanas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl