Komentāri

Vilcienu elektrifikācijas procesā valstij būs jāiegulda 200 miljonus eiro, un viens no finansējuma iespējamajiem modeļiem paredz to, ka Latvijas Dzelzceļam būs jāaizņemas 100 miljonus eiro, intervijā raidījumā 900 sekundes pauda Latvijas Dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Nākamnedēļ valdība skatīs lēmumu par  dzelzceļa elektrifikācijas projektu. Pirmajā posmā, izmantojot Kohēzijas fonda pieejamo 347 miljonu eiro līdzfinansējumu, plānots elektrificēt Ventspils virzienu.

Viens no finansējuma modeļiem paredz, ka 100 miljonus eiro Latvijas Dzelzceļš aizņemtos ilgtermiņā no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAF), vēl 100 miljonus valsts  ieguldīs uzņēmuma pamatkapitālā, bet vēl 100 miljonus, kas nepieciešami, valstij vēl ir jāmeklē – iespējams, šī summa varētu tikt meklēta valsts budžetā.

Jāatgādina, ka pēdējā laikā dzelzceļam iet visai grūti, strauji sarūk kravu apjoms, un šā  gada pirmajā pusgadā dzelzceļā pārvadāto kravu apjoms salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2015. gadā ir samazinājies par gandrīz piektdaļu, proti, par 19,8%. Galvenokārt samazinājums vērojams divās preču grupās – oglēs un naftas produktos, kas abas ir lielākās Latvijas ostās pārkrauto preču kategorijas.

Video

Lasi vēl