2 komentāri

Lai atzīmētu notikumus, kas mainīja mūsu valsts vēstures gaitu, rīts Rīgā sākās ar svētku dievkalpojumu Svētā Jēkaba katedrālē. Pēc tam pusdienlaikā Saeimā notika svinīgā sēde. Savā uzrunā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece īpaši izcēla Augstākās padomes deputātus, kuri balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu, akcentējot, ka pirms 26 gadiem mēs “de jure” atguvām neatkarīgo Latviju, taču vienlaikus pilnībā neapzinājāmies, cik daudz laika būs jāvelta, lai no jauna uzbūvētu savu tiesību sistēmu, ekonomiku, drošību, demokrātiju.

Ināra Mūrniece, Saeimas priekšsēdētāja:

Mums jāspēj izaugt mazliet pāri savas dzīves robežām. Jābūt gataviem izdarīt darbu, kas var pāraugt laiku. Latvijas dēļ mums katram jāspēj būt mazliet varonim. Šodien – 4.maijā – mēs svinam Latviju, un, tik ilgi, kamēr mūsu sirdīs tā būs, tik ilgi tā arī dzīvos.

Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka atjaunotajā Latvijas Republikā ir izaugušas jaunas paaudzes, un uzsvēra, ka pēdējo gadu laikā arī demogrāfiskie rādītāji sāk iepriecināt – mūsu valstī dzimst vairāk bērnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvija vairāk rūpējas arī par iekšējo drošību, taču ne visi šajos 26 gados ir sasnieguši to labklājību, uz kādu cerēja un kādu politiskās partijas saviem vēlētājiem sola pirms vēlēšanām. Saeimas priekšsēdētāja tāpēc uzsvēra, ka valsts uzplaukuma veicināšanai nepieciešams veidot stipru vidusslāni.

Pēc Saeimas sēdes notika arī tradicionālā deputātu kopīgā fotogrāfēšanās, politiķi arī nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, kur visas dienas garumā no iedzīvotāju sanestajiem ziediem tiek arī veidota simboliska Latvijas ziedu karte.

Šodien plaši tiek svinēta Latvijas neatkarības atjaunošanas 26. gadadiena. 1990. gada 4. maijā Augstākā padome pieņēma Neatkarības deklarāciju, kas aizsāka Latvijas atdalīšanos no Padomju Savienības. Tas ļāva Latvijai atkal kļūt par neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl