Latvijas Dabas muzejā uzmirdz krāšņās rudens karalienes – gladiolas

0 Komentāru
Latvijas Dabas muzejā uzmirdz krāšņās rudens karalienes – gladiolas
SKIRMANTE BAĻČŪTE, LNT ZIŅAS

No 14. līdz 18. augustam Latvijas Dabas muzejā norisinās tradicionālā gladiolu izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību. Izstādē apskatāmas vairāk nekā 180 ziedu šķirnes un to hibrīdi.

Kā informē Latvijas Dabas muzejs, gladiolas ir pateicīgi ziedi, tie labi aug dažāda sastāva augsnēs, piedod mēslošanas kļūdas, spēj izturēt gan pārmērīgu sausumu, gan paaugstinātu mitrumu.

To ziediem ir ļoti plašs pielietojums – tos var izmantot gan pušķos, gan kompozīciju veidošanā, kas īpaši piemērotas plašām telpām. Regulāri noņemot vecos ziedus, gladiolas savu krāšņumu saglabā ļoti ilgi, jo tām izplaukst visi pumpuri līdz pat vārpas galam.

Šogad izstādē tiek atzīmēta Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības 25 gadu pastāvēšanas jubileja. Kā pastāstīja biedrības ilggadējais biedrs un viens no tās dibinātājiem Laimonis Zaķis, par godu svētkiem kā izstādes vadmotīvs izvēlēts Latvijas selekciju un selekcionāru darbs. Izstādes laikā būs iespējams saņemt informāciju par gladiolu šķirņu dažādību, jaunumiem un audzēšanu.

0 Komentāru