LDF: Teorētiski ērgliene Milda ar svešo tēviņu varētu kļūt par partneriem

12 komentāri
LDF: Teorētiski ērgliene Milda ar svešo tēviņu varētu kļūt par partneriem

Populārākajā no Latvijas Dabas fonda (LDF) Jūras ērgļu tiešsaistes ligzdām Durbē ligzdojošā ērgliene Milda, kuru marta beigās vienu atstāja iepriekšējos sešus gadus saskanīgais partneris Raimis, teorētiski varētu kļūt par svešā ērgļu tēviņa, kurš ik pa laikam atlido, partneri, liecina LDF sagatavotās atbildes uz skatītāju jautājumiem.

LDF, komentējot, kas ir svešais tēviņš, norādīja, – tā kā šis ērglis nav apgredzenots, šī putna izcelsme nav zināma.

Uz jautājumu, vai Milda un nepazīstamais ērglis varētu kļūt par partneriem un vai teorētiski viņš varētu sākt barot Mildu, LDF eksperti atbild, ka teorētiski viņi varētu kļūt par partneriem. Nevar izslēgt, ka svešais vīriešu kārtas jūras ērglis tiešām varētu sākt viņu barot. “Tas ir atkarīgs arī no svešā tēviņa pieredzes – ja šis pieaugušais ērglis ir jauns un nepieredzējis sugas eksemplārs, viņš, iespējams, “spēlē ģimeni” bez patiesām zināšanām, kā to izdarīt,” skaidro eksperti.

Vienlaikus LDF uzsver, ka tas izprot – aktuālos notikumus ligzdā var būt emocionāli grūti vērot, taču tāds ir tiešraides kameru mērķis – video apraide parāda dabiskos notikumus visās to izpausmēs. “Ne katru sezonu vairošanās ligzdās ir veiksmīga, un neveiksmju cēloņi ir dažādi, šobrīd mēs esam liecinieki vienai no šīm situācijām,” atgādina LDF.

Līdz ar to vēl nav zināms, kā veidosies abu ērgļu attiecības.

Mildas ligzdas apkārtnē ik pa laikam grozās kāds svešs ērglis. Šorīt video tiešraides vērotāji varēja būt liecinieki ērgļu sasaukšanai, bet 6.22 viens no svešajiem uz mirkli pat esot ielēcis ligzdā, ziņo tiešsaistes vērotāji.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Latvijas Dabas fonda tiešraides video pazīstamais jūras ērgļu pāris Raimis un Milda ir piedzīvojuši traģisku notikumu – jau vairāk nekā nedēļu ir pazudis Mildas līdzšinējais partneris Raimis, kurš nav atgriezies no pārtikas meklējumiem, Mildai perēšanas laikā paliekot vienai. Tikmēr tiešraidē spraigajiem notikumiem ērgļu ligzdā seko līdzi ne viens vien skatītājs. Raimis ir pazudis kopš 27. marta. Visticamāk, putns ir gājis bojā, dodoties medībās, vai nopietni savainots, pieļauj LDF.

Mildai ilgāku laiku ir nācies cīnīties ar barības trūkumu un atvairīt svešu jūras ērgļu pāri, kas izrādīja interesi par ligzdu. Pēc vairāk nekā nedēļu ilgās badošanās Milda 4. aprīlī uz vairākām stundām ligzdu un perējumu tomēr pameta, lai dotos barības meklējumos. Kā liecina svētdienas tiešraidē novērotais, pēc gandrīz sešu stundu prombūtnes ērgļu mātīte atgriezās kopā ar kādu citu jaunu ērgli. Jaunais putns blakus ligzdai uzkavējies vien neilgi un aizlidojis.

Tikmēr pirmdien, 5. aprīlī, pie Mildas ligzdas novērots vēl kāds cits ērglis, kuram dabas vērotāji iedevuši vārdu Romeo – jau pašā rīta agrumā putns lidinājies ap ligzdu, pēcāk piesēdis uz zara pie ligzdas, un, lai arī vakar pa dienu diezgan ilgi stāvēja blakus, otrdien, 6. aprīlī, viņš vairs nav manāms blakus ligzdai. Milda turpināja perēt olas gan otrdien, gan trešdien, 7. aprīlī un ceturtdien, 8. aprīlī, kad uz laiku atstāja ligzdu, visticamāk, lai dotos pēc pārtikas.

Lasi vēl:

12 komentāri