Latvijas Dabas fonds kampaņā mudinās jauniešus aktīvāk runāt par klimata pārmaiņām

0 Komentāru

No pirmdienas, 26. oktobra, Latvijas Dabas fonds (LDF) sāk kampaņu “Sveicieni no klimata pārmaiņām!”, kurā mudinās jauniešus aktīvāk runāt par klimata pārmaiņām, vēsta TV3 Ziņas.

Kampaņas laikā LDF parādīs, kādu postu populārākajiem Rīgas un Latvijas objektiem var nodarīt ekstremālas dabas stihijas – kampaņa piedāvā apokaliptiskas ainas – pārrautas Vanšu tilta vantis, tuksneša smiltīm klātu Centrāltirgu un orkānu ieskautu Brīvības pieminekli ar mērķi likt jauniešiem vairāk pievērsties klimata pārmaiņām.

Aptaujas liecina, ka 42% Latvijas iedzīvotāju klimata pārmaiņas saredz kā vienu no nozīmīgākajām pasaules problēmām. Tomēr lielākajai daļai līdzcilvēku šīs problēmas joprojām nešķiet pietiekami nopietnas, jo ikdienā nav redzamas tik izteikti kā citviet pasaulē.

LDF gan norāda, ka dabas procesu izmaiņas ir ilgtermiņa process. Arī uzskats, ka Latvijas vidi planētas sasilšana neietekmē, ir maldīgs.

LDF komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa

“Latvijā mēs ļoti vizuāli redzam, ka ir samazinājies sniega segas ilgums un arī biezums. Līdz ar to, ja mums kādreiz bija baltas ziemas, kas ilga pat mēnešus, tad šobrīd mums sniegs uzsnieg uz īsu brīdi un ātri vien pazūd.”

Patlaban Daugavmalu droši var šķērsot arī lietainos laikapstākļos, taču, turpinoties planētas sasilšanai, situācija varētu kļūt dramatiska, plīstot Vanšu tilta vantīm un bangojot Daugavai, 11. novembra krastmalā varētu pavērties attiecīgas apokaliptiskas ainas. Arī Brīvības pieminekli dabas stihijas nesmādētu un ieskautu orgānu virpuļos.

“Mūsu video ir pārspīlēti tāpēc, ka mēs gribam pārspīlēt šodien, lai tas nebūtu mums jāpiedzīvo patiešām īstajā dzīvē,” skaidro LDF komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa.

Eksperti izstrādājuši 13 praktiskus ieteikumus, kuru ieviešana ikdienā var palīdzēt cīņā ar klimata pārmaiņām. Cilvēki var ne tikai šķirot atkritumus, bet arī samazināt gaļas patēriņu, vairāk lietot pašu audzētu pārtiku, rūpīgāk izvērtēt jaunu apģērbu un elektro preču iegādi, kā arī aktīvāk runāt par planētas sasilšanu ar apkārtējiem.

Vairums TV3 Ziņu aptaujāto apgalvo, ka ik dienu cenšas piedomāt arī par savu ietekmi uz dabu, piemēram, izvēloties veikalos higiēnas preces, mēģināt tās pirkt bez iepakojuma, vairāk staigāt kājām vai braukt ar sabiedrisko tā vietā, lai izvēlētos privātu auto. Vēl kāds gandrīz neizmanto plastikas vākus, mēģina šķirot, ko izmet.

Taču ne visus klimata pārmaiņas satrauc. Daļa cilvēku par to nedomā, citi nepievērš uzmanību vai uzskata, ka viņu rīcībai ir pārāk maza ietekme uz klimata pārmaiņām.

Galvenokārt LDF cer piesaistīt jauniešu uzmanību, tādēļ kampaņas mājaslapā var pieteikties īpašām apmācībām, lai vēlāk ar iegūtajām zināšanām varētu dalīties ar citiem.

0 Komentāru