Komentāri
Latvijas cietumniekiem īpašā centrā palīdzēs ārstēties no atkarībām
Foto: LETA

Olaines cietumā tiek veidots jauns Resocializācijas centrs, kur ieslodzītajiem mēģinās palīdzēt tik vaļā no atkarībām.

Ievērojama daļa notiesāto, līdz ieslodzījumam lietojuši atkarību izraisošas vielas un noziegums ir likumsakarīgs vielu ietekmētā dzīvesveida rezultāts. Projekts ir mēģinājums ieviest Latvijas ieslodzījuma vietu sistēmai neraksturīgas metodes darbā ar atkarīgiem cilvēkiem izolācijā, radot labās prakses piemērus pieredzes pārņemšanai arī darbā ar citām ieslodzīto grupām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Resocializācijas centrā, kas šobrīd tiek būvēts minētā cietuma teritorijā, paredzētas 200 vietas notiesātajiem, kas tiks atlasīti astoņos Latvijas cietumos. Darbs tiks organizēts terapeitiskajās kopienās, ko nodrošinās personāls, kas darbosies pēc kontaktpersonu principa.

“Ceru, ka topošais Resocializācijas centrs atkarīgajiem kļūs par praktisku ilustrāciju Ieslodzījuma vietu pārvaldes misijai izpildīt sodu, palīdzot notiesātajiem likumpārkāpējiem kļūt par socializētiem pilsoņiem”, šādu pārliecību pauž centra projekta vadītājs Māris Luste.

Savukārt būvniecības firmas Re&Re atbildīgais projekta vadītājs Dainis Učelnieks uzsver, ka “Olaines cietuma Resocializācijas centra projektam ir valstiska nozīme, jo tas iezīmēs jaunas, uzlabotas ieslodzījuma vietu sistēmas attīstību Latvijā”.

Projektā 85% ir Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums un 15% – Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums. Kopējās izmaksas – 8 277 294 Euro.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl