Latvijas ceļi turpina brukt, bet naudas to remontam joprojām nav

3 komentāri
Latvijas ceļi turpina brukt, bet naudas to remontam joprojām nav
Foto: F64

Šis ir laiks, kad aptuveni sāk ieskicēties nākamā gada valsts budžeta aprises, tāpēc šis arī ir laiks, kad ikviena nozare arvien skaļāk cenšas pievērst sev uzmanību, lai izcīnītu iespējami lielāku daļu no visai knapā “valsts pīrāga”. Tā pirmdien bija ceļu būvnieku kārta, jo vairāk nekā puse Latvijas tiltu un reģionālo ceļu esot uz sabrukšanas robežas.

Ar labi zināmās ziņģes vārdiem “Brauciet lēnām par tiltu, draugi!” pirmdien pie Piķurgas ceļa būvnieki bija aicinājuši medijus paskatīties uz tilta konstrukcijām no cita – zemāka – leņķa. Kā atklājas, uz sabrukšanas robežas Latvijā esot tuvu pie 60 tiltiem, un šis nebūt neesot tas sliktākais.

Pēdējos piecos gados tiltu un ceļu uzturēšanai kopā atvēlēta tāda summa, kāda vajadzīga katru gadu. Te nu ir rezultāts – no augšas tilts vēl pieklājīgs, bet no apakšas brūk pa gabaliem.

Pēc Latvijas Valsts ceļu datiem, katru gadu vietējo autoceļu uzturēšanai nepieciešami 138 miljoni eiro. Tā vietā piešķirot pa 20, 30 miljoniem, piecos gados jau izveidojies 690 miljonu eiro deficīts. Lielākās bažas ir tieši par vietējiem un reģionālajiem ceļiem, jo tiem Eiropas finansējumu piesaistīt ir visgrūtāk, pat neiespējami.

Uzņēmēji laukos ir spiesti mest cilpas, apbraukt ceļa posmus, kas rada zaudējumus vai pasliktina konkurenci. Zemnieku saeima sola vērsties valdībā ar saviem priekšlikumiem situācijas uzlabošanai. Ceļu būvnieki šodien vien priecājās, ka beidzot esot ministrs, kurš nebaidoties pateikt patiesību – ka ceļi sabrūk ātrāk, nekā spējam tos atjaunot.

Video: