Latvijas būvniecības kompānija palīdz rekonstruēt Viļņas lidostu

Pievienot komentāru
Latvijas būvniecības kompānija palīdz rekonstruēt Viļņas lidostu
Viļņas lidostas skrejceļš. (Foto: LETA/BNS)

Pēc 35 dienu pārtraukuma durvis atkal vērusi Viļņas lidosta. Šodien svinīgi atklāts rekonstruētais lidostas skrejceļš. Pārbūvi, kas izmaksāja 19 miljonus eiro, veica latviešu ceļu būves uzņēmums “ACB”. Bez skrejceļa infrastruktūras lidosta tikusi arī pie jaunas gaismu sistēmas, kas atvieglos lidmašīnu nosēšanos sliktos laikapstākļos.

Viļņas lidostas skrejceļš, kas būvēts 1958. gadā, pēdējo reizi tika rekonstruēts pirms vairāk nekā 20 gadiem. Laikam ejot, segums bija pamatīgi nolietojies, un ar vienkāršu bedrīšu lāpīšanu vairs izlīdzēt nebija iespējams. 19 miljonus eiro vērtajā rekonstrukcijas iepirkumā uzvarēja Latvijas kompānija ”ACB”, kas jūlija vidū darbiem ķērās klāt. Nu pilnībā no jauna ieklāts asfalts, rekonstruēta lietus ūdens novades sistēma, kā arī veikti citi infrastruktūras uzlabojumi. Lietuvas transporta ministrs ar latviešu uzņēmuma “ACB” paveikto ir apmierināts un ir pārliecināts, ka Viļņas skrejceļa rekonstrukcija kļūs par šogad lielāko, sekmīgi izpildīto projektu Eiropā.

Līdz ar jaunu skrejceļu lidosta tikusi arī pie jaunākas klases gaismu sistēmas, kurās izmantoti mūsdienīgi LED gaismekļi, kas nodrošina labāku apgaismojumu, kā arī uzlabos Viļņas lidostas energoefektivitāti. Jaunā sistēma būtiski palielinās drošību, lidmašīnām nosēžoties sliktos laikapstākļos, tādējādi lidosta kļuvusi krietni vien konkurētspējīgāka.

Skrejceļa rekonstrukcija veikta 35 dienās. Visu šo laiku lidosta bija slēgta, savukārt lidojumi tika veikti no Kauņas lidostas. Viļņā reisi atsāksies pēc pusnakts.

Lasi vēl