Latvijas būvniecības kompānija palīdz rekonstruēt Viļņas lidostu

Komentāri

Pēc 35 dienu pārtraukuma durvis atkal vērusi Viļņas lidosta. Šodien svinīgi atklāts rekonstruētais lidostas skrejceļš. Pārbūvi, kas izmaksāja 19 miljonus eiro, veica latviešu ceļu būves uzņēmums “ACB”. Bez skrejceļa infrastruktūras lidosta tikusi arī pie jaunas gaismu sistēmas, kas atvieglos lidmašīnu nosēšanos sliktos laikapstākļos.

Viļņas lidostas skrejceļš, kas būvēts 1958. gadā, pēdējo reizi tika rekonstruēts pirms vairāk nekā 20 gadiem. Laikam ejot, segums bija pamatīgi nolietojies, un ar vienkāršu bedrīšu lāpīšanu vairs izlīdzēt nebija iespējams. 19 miljonus eiro vērtajā rekonstrukcijas iepirkumā uzvarēja Latvijas kompānija ”ACB”, kas jūlija vidū darbiem ķērās klāt. Nu pilnībā no jauna ieklāts asfalts, rekonstruēta lietus ūdens novades sistēma, kā arī veikti citi infrastruktūras uzlabojumi. Lietuvas transporta ministrs ar latviešu uzņēmuma “ACB” paveikto ir apmierināts un ir pārliecināts, ka Viļņas skrejceļa rekonstrukcija kļūs par šogad lielāko, sekmīgi izpildīto projektu Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar jaunu skrejceļu lidosta tikusi arī pie jaunākas klases gaismu sistēmas, kurās izmantoti mūsdienīgi LED gaismekļi, kas nodrošina labāku apgaismojumu, kā arī uzlabos Viļņas lidostas energoefektivitāti. Jaunā sistēma būtiski palielinās drošību, lidmašīnām nosēžoties sliktos laikapstākļos, tādējādi lidosta kļuvusi krietni vien konkurētspējīgāka.

Skrejceļa rekonstrukcija veikta 35 dienās. Visu šo laiku lidosta bija slēgta, savukārt lidojumi tika veikti no Kauņas lidostas. Viļņā reisi atsāksies pēc pusnakts.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl