Komentāri

Apjukuši, trauksmaini un bezspēcīgi, tā Latvijas bērnu emocionālo stāvokli pēc desmit gadu ilgas darbības raksturo uzticības tālruņa speciālisti. Vai pusaudži rod atbalstu ģimenē un kādi ir jaunie riski?

Jau desmit gadus, zvanot pa tālruni 116111, bērni un pusaudži var rast atbalstu krīzes situācijā. Šajā laikā izaugusi jauna zvanītāju paaudze un mainījies arī emocionālais portrets – viņi kļuvuši trauksmaināki, bezspēcīgāki un apjukušāki, stāsta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iezīmējusies vēl kāda tendence  – ja bērni kādreiz meklējuši palīdzību, jo jutuši emocionālo vardarbību skolā, tad tagad pārdzīvojumus biežāk sagādā vistuvākie.

Foto

Kopš pagājušā gada marta uzticības tālrunis darbojas visu diennakti, un, izrādās, ka psihologa plecs daudziem ir būtisks tieši naktīs.

Tēmas, kādēļ bērni zvana, ir teju nemainīgas – attiecības ar vienaudžiem un ģimenē. Tomēr pēdējā laikā aizvien biežāk pusaudži piedzīvo pazemojumus interneta vidē, stāsta netSafe Latvia Drošāka interneta centra vadītāja.

Šādos gadījumos bērns var saņemt arī palīdzību, piemēram, video izdzēšanā vai konta bloķēšanā. Tomēr palīdzīgu roku sniedz ne tikai, ja bērns kļuvis par upuri interneta vidē. Vienu no tādiem gadījumiem atminas arī Laila Rieksta-Riekstiņa.

“Piezvanīja meitene no attālas Latvijas vietas, viņas mamma bija devusies darba meklējumus uz Rīgu uz ilgāku laiku, bērniem bija atstāta nauda saimniekošanai, nauda bija iztērēta, un mamma nebija sazvanāma, un vecākā māsa, kas jutās atbildīga par pārējiem bērniem, patiešām nezināja, ko iesākt,” viņa stāsta.

Uzticības tālruņa speciālisti konkrētajā gadījumā sazinājušies ar sociālo dienestu un novārtā pamestajiem bērniem sniegta palīdzība. Lai arī saņemto zvanu skaits uz uzticības tālruni no sākotnēji 200 000 gadā sarucis līdz 50 000, prognozes liecina, ka vajadzība pēc tā vismaz tuvākajā laikā nemazināsies.

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl