Latvijas Banka izlaidusi jaunas piemiņas monētas

Komentāri

Latvijas Banka otrdien, 14. novembrī, laidusi apgrozībā Kurzemei un Latgalei veltītas divu eiro piemiņas monētas.

Uz tām attēloti Kurzemes un Latgales ģerboņi, kuros ietvertie simboli saistīti ar vēsturiskām norisēm tagadējā Latvijas teritorijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kurzemes ģerbonī ietvertā lauva ir pārmantota no Kurzemes un Zemgales pirmā hercoga Gotharda Ketlera ģerboņa, bet Latgales ģerbonī redzamais – sudraba grifs ar zobenu labajā ķetnā – pārņemts no Pārdaugavas hercogistes ģerboņa.

Par jaunajām piemiņas monētām novērota liela iedzīvotāju interese – rindās pie Latvijas bankas kasēm no rīta gaidīja vairāki simti cilvēku.

Pirms gada jau tika izlaista divu eiro piemiņas monēta ar Vidzemes ģerboni, bet valsts jubilejas gadā monētu sēriju noslēgs Zemgalei veltīta monēta.

Kurzemei un arī Latgalei veltīto divu eiro piemiņas monētu tirāža ir 500 000 eksemplāru. Eiro piemiņas monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un arī citās eirozonas valstīs.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl