”Latvijas balzams” sāks ražot roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus

7 komentāri
”Latvijas balzams” sāks ražot roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Alkohola ražotājs “Latvijas balzams” tuvākajās dienās plāno sākt ražot roku un virsmu dezinfekcijas līdzekli, kas izstrādāts pēc Pasaules Veselības organizācijas norādēm, portālu Skaties.lv informē uzņēmums.

Produkta nosaukums izvēlēts, apvienojot vārdus ”vīruss” un ”dezinfekcija” – ”Virudes”.

Jaunais produkts sākotnēji būs pieejams četru litru tilpumā, ko vēlāk iespējams pārliet ērtākas lietošanas traukos. Lai gan dezinfekcijas līdzeklis saturēs augstu spirta koncentrāciju, tas nebūs lietojams iekšķīgi un ērtākai lietošanai būs gelveida, nevis šķidrs kā ūdens vai spirts.

“Jāatzīst, ka Latvijā šis pagaidām ir vienīgais gadījums, kad alkoholisko dzērienu ražotājs nodrošina arī dezinfekcijas līdzekļu ražošanu. Turklāt arī kaimiņvalstīs, piemēram, Lietuvā un Igaunijā, alkoholisko dzērienu ražotāji nodrošina dezinfekcijas līdzekļu ražošanu. Laikā, kad dezinfekcijas līdzekļi kļuvuši par deficīta preci, uzskatām par savu pienākumu atsaukties Veselības ministrijas aicinājumam nodrošināt šīs preces pieejamību. Tādēļ arī nolēmām uzsākt roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļa ražošanu,” skaidro AS ”Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns.

”Latvijas balzams” dezinfekcijas līdzeklis ”Virudes” tuvākajā laikā būs pieejams lielākajās tirdzniecības ķēdēs. Uzņēmums plāno saražot pietiekamu daudzumu dezinfekcijas līdzekļa, lai ar to nodrošinātu arī slimnīcas un citas iestādes, kur roku un virsmu dezinficēšanas jautājums ir ļoti aktuāls.

Lasi vēlAS ”Spodrība” ražo divdesmit reižu vairāk dezinfekcijas līdzekļu, bet tos tāpat izpērk