Latvijas augstskolas tiks reformētas! Šadurskis gatavs ķerties klāt šim darbiņam

Komentāri

Latvijas augstskolas no reformām, visticamāk, neizvairīsies. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis otrdien, 25. oktobrī, apliecināja, ka ir gatavs ķerties klāt pārmaiņām arī šajā jomā un sakārtot augstskolu tīklu Latvijā, gan vēl neprecizējot, ko tas nozīmē. Nozarē Šadurska apņēmību vērtē piesardzīgi.

Par plāniem ķerties klāt reformām augstākās izglītības jomā nozares ministrs paziņoja Saeimas izglītības komisijas sēdē. Viņš akcentēja, ka jāsakārto augstskolu tīkls, jāprecizē budžeta vietu sadale, jāmaina un jāpadara stingrāka augstākās izglītības programmu akreditācija. Augstskolām ir jādarbojas ciešā sazobē ar zinātniskiem institūtiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neko sīkāk par plānotajām reformām augstskolās un kad tās varētu sākties, ministrs nestāstīja. Vien piebilda, ka tiklīdz plāns būs, sabiedrība to uzzinās. Augstākās izglītības padomē Šadurska plānus vērtē piesardzīgi. Turklāt neesot arī informācijas, ko ministrs grib darīt.

Jāpiebilst, ka arī Šadurska priekšgājēji ministra amatā ir centušies veikt reformas Latvijas augstākās izglītības sektorā. Ir bijuši mēģinājumi samazināt augstskolu skaitu, gan padarīt stingrāku augstākās izglītības programmu akreditācija. Reformas allaž sastapušās ar milzu pretestību nozarē.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl