Latvijas augstskolās ierīko rotaļistabas studentiem ar bērniem

Komentāri

Augstskolas sākušas arvien vairāk domāt par to, kā piesaistīt studentus, turklāt ne vien ar mācību programmām, bet pat ar tādiem papildu labumiem kā rotaļistabas studējošo bērniem. Šobrīd tādas ierīkotas jau vairākās augstskolās gan reģionos, gan galvaspilsētā.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bērnistabā parasti uzturas 3-5 bērni. Šeit netiek nodrošināta ēdināšana un diendusa, tāpēc bērnu var atstāt tikai uz četrām stundām. Lai vecāki nešaubītos par pakalpojuma kvalitāti, viņiem ir iespēja savu bērnu rotaļām sekot līdzi pat lekcijās, jo istabā uzstādīta videokamera.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par rotaļu istabas apmeklējumu vecākiem ir jāmaksā, ienākumi tiek novirzīti jauna inventāra iegādei. Par auklītēm šeit strādā RTU studentes.

Tikmēr Latvijas Universitātē ir pat divas bērnistabas, viena no tām atrodas Pedagoģijas, psiholoģijas, mākslas fakultātē. Sākumā tā pakalpojumus piedāvāja sešas dienas nedēļā, bet vēlāk kļuva skaidrs, ka visvairāk savus bērnus vēlējās atstāt māmiņas, kuras mācās neklātienē. Tāpēc šobrīd bērnistaba strādā divas reizes nedēļā – piektdienās un sestdienās, taču darba laiks ir no agra rīta līdz sešiem vakarā. Latvijas Universitātē bērnus rotaļistabās var atstāt bez maksas.

Lasi vēl