Latvijas armija drīkstēs iznīcināt bezpilota lidaparātus virs militārajām zonām

0 Komentāru
Latvijas armija drīkstēs iznīcināt bezpilota lidaparātus virs militārajām zonām
rawdonfox / Flickr

Lai novērstu kaitējumu valsts aizsardzības interesēm, Latvijas armija varēs nosēdināt vai iznīcināt bezpilota lidaparātus pie militārajiem objektiem vai to tuvumā. To paredz grozījumi likumā “Par aviāciju”, kurus trešdien, 1. jūnijā, galīgajā lasījumā izskatīšanai Saeimā atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti.

Likumprojektā noteikts, ka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, lietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus. To varēs darīt, ja attiecīgais lidojums būs veikts, pārkāpjot lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās vai norobežotajās zonās, kas nepieciešamas Latvijas armijas vajadzībām.

Bezpilota gaisa kuģi var apdraudēt militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī radīt nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu, teikts likumprojekta anotācijā.

Vienlaikus Tautsaimniecības komisijas deputāti šodien valdībai uzdeva izstrādāt un līdz šā gada 1. oktobrim iesniegt Saeimai likumprojektus, kas paredzētu citus gadījumus, kad piespiedu kārtā arī citviet jāpārtrauc bezpilota lidaparātu pārvietošanās. Iepriekš atbildīgajiem ministriju pārstāvjiem deputāti norādīja, ka būtu jāpaplašina teritoriju loks, piemēram, šādu lidaparātu izmantošanas aizliegumu attiecināt arī uz masu un sabiedriski nozīmīgiem pasākumiem.

Grozījumi likumā “Par aviāciju” trešajā lasījumā vēl jāpieņem Saeimai.

0 Komentāru