Latvijas Arhitektu savienība izskata 11 teritorijas koncertzāles izbūvei

4 komentāri

Lai gan valdība pērn vienojās akustisko koncertzāli būvēt Elizabetes ielā 2, Latvijas Arhitektu savienība pēc Kultūras ministrijas lūguma kārtējo reizi ķērusies pie šim mērķim atbilstošākās teritorijas izpētes un patlaban atlasījusi 11 teritorijas, vēsta TV3 Ziņas.

Latvijas Arhitektu savienība pērn decembrī saņēma Kultūras ministrijas lūgumu izvērtēt atbilstošāko teritoriju koncertzāles izbūvei. Kritēriji ir, ka teritorijai jābūt valsts vai pašvaldības īpašumā, jāatrodas Rīgas vēsturiskā centra vai tā aizsardzības zonas teritorijā, kā arī jābūt atbilstošai zemesgabala platībai.

No 36 piedāvājumiem nākamajai kārtai izvirzītas 11 teritorijas, tostarp jau iepriekš plaši apspriestais AB dambis, Andrejsala un Elizabetes iela. Tomēr parādījušies arī jauni piedāvājumi, piemēram, Rūpniecības preču tirgus, Ķīpsalas pludmale, Salu tilta apkaime un citi.

Latvijas Arhitektu savienības vērtēšanas komisijas locekle Dina Suhanova

“Tālākajā koncertzāles novietņu izpētes gaitā tiks īstenoti divi paralēli, bet savstarpēji papildinoši procesi. Pirmkārt, tā būs novietņu salīdzinošā analīze. Otrkārt, tiks organizētas fokusgrupas tematiskās darbnīcas, lai veicinātu sabiedrības iesaisti, līdzdalību un dialogu koncertzāles projekta veiksmīgai realizācijai.”

Ar savu pētījumu arhitekti diskusijas par koncertzālei piemērotāko vietu savā ziņā varētu “atmest” atpakaļ sākumstadijā, lai gan jau pērn valdība konceptuāli vienojās par būvniecību Elizabetes ielā 2. Ir ieguldīta arī nauda Pasaules tirdzniecības centra ēkas ekspertīžu veikšanai. Kultūras ministrija sola, ka ieguldījumi zudībā neies, jo iegūtos datus ņems vērā turpmāk lemjot par projekta attīstību.

Vienlaikus nav izslēgts, ka beigās koncertzāles novietojums tik tiešām jau atkal varētu mainīties.

Nacionālās koncertzāles projekta attīstības darba grupas vadītāja vietnieks Jānis Dripe

“Elizabetes iela tiek uzskatīta kā ļoti nopietns pretendents un 16.jūnija valdības lēmums ir spēkā. Bet kultūras ministrs [Nauris Puntulis] ir arī pateicis, ka ņemot vērā kritiku novietnei Elizabetes ielā, ministrs un arī kultūras ministrija ir gatavi izskatīt citus loģiskus priekšlikumus.”

Vai eksperti un sabiedrība spēs vienoties par koncertzāles izbūves vietu un vai diskusijas jau tuvākajos mēnešos atkal nebūs jāsāk no nulles, pagaidām ir neatbildēts jautājums. Tomēr ar starpziņojumu par divām līdz trim atbilstošākajām teritorijām Latvijas Arhitektu savienība sola nākt klajā aprīlī. Kamēr tas nenotiks, nekāda virzība nav plānota arī attiecībā uz projekta attīstīšanu Elizabetes ielā.